Bachata

(grupa początkująca i śr. zaawansowana i grupa zaawansowana)

Opis techniki

Bachata powstała na dominikanie jako bardzo prosta forma taneczna składająca się z kilku prostych rytmicznych kroków. Z czasem Europejczycy  przetworzyli ją na taniec bardzo gęsty, zmysłowy, taki który pozwala przekroczyć obowiązujące na co dzień konwencje społeczne. To także taniec bardzo uczuciowy i czuły, który buduje poczucie bliskości i porozumienie bez słów. Relacja pomiędzy partnerami jest w nim nadrzędna w stosunku do skomplikowanych kroczków i figur. To dobry początek przygody tanecznej -taniec nieskomplikowany rytmicznie, a zarazem pełen energii i zmysłowości. Dla tych, którzy pierwsze kroki taneczne mają już dawno za sobą, proponujemy zajęcia bachaty z elementami kontakt-improwizacji, które pozwolą każdemu partnerowi zaznać przyjemności prowadzenia pomysłowej partnerki, a każdej partnerce zabłysnąć na parkiecie.

STRÓJ NA FINAŁ:

Falbaniasta bluzka z odkrytymi ramionami w kolorze czerwonym. Spodenki skóra czarna (lub spodnie) z wysokim stanem. Opaska materiałowa na włosy w kolorze czerwonym. Buty na obcasie czarne.

Latino Show Dance

Opis techniki

Technika taneczna skierowana do wszystkich lubiących poruczać się w klimacie latynoskich rytmów rodem z Kuby, Brazylii czy Dominikany. W technice tej możemy spotkać elementy salsy, cha-chy, samby i innych pulsujących rytmów, które łączę z bogactwem sekwencji pochodzących z innych szkół: funky, tańca współczesnego etc. Ten gatunkowy mix sprawia, iż czujemy się jakbyśmy brali udział w realizacji klipu „latino show-dance” Poziom: ogólny, czyli dostępny dla każdego bez nacisku na jakąkolwiek umiejętność taneczną. Wystarczy odrobinę chęci i można dobrze się bawić! Zapraszam serdecznie!

STRÓJ NA FINAŁ:

Szeroka zwiewna dłuższa spódnica za kolana w kwiaty, pracująca w tańcu. Obcisłe body czarne. Buty na obcasie lub płaskie ale eleganckie.

INFORMACJE O PEDAGOGU

Adriana Drozdowicz

Adriana Drozdowicz czyli Kobieta w tańcu – Dusza towarzystwa, bachatera z krwi i kości, nieustannie rozwija się w tym stylu oraz w wielu innych. Zajęcia taneczne prowadzi od 2012 roku. Na co dzień w Warszawie uczy bachaty sensual, salsy liniowej oraz jej ukochane zajęcia solo oraz ladies stylingu. Jej unikatowy styl jest bardzo rozpoznawalny w całej Polsce. Plastyczność i naturalność w ruchu to jej główne atuty. Kobiety uczy wyrażać swoją kobiecość przez taniec bo uważa to za najskuteczniejszą drogę. Uwielbia improwizację, social i emocje z nim związane.

Ada prowadzi zajęcia tak, aby każdy wyszedł zadowolony z siebie i ze swoich postępów. Zachęca wszystkich, którzy tańczą, aby odnaleźli swój indywidualny styl i tańcząc byli tu i teraz. Zdobyła I miejsce oraz nagrodę publiczności w Międzynarodowym Konkursie Bachata Social Competition 2018 a wraz z Dawidem Gnatowskim zdobyli III miejsce na Bachata Stars Poland 2018.

Kobieta w Tańcu
https://www.facebook.com/AdrianaDrozdowiczKobietawtancu/

Adriana-Drozdowicz-2019-671x1024

Related Works