Bachata

(grupa początkująca i śr. zaawansowana)

Opis techniki

Bachata powstała na dominikanie jako bardzo prosta forma taneczna składająca się z kilku prostych rytmicznych kroków. Z czasem Europejczycy  przetworzyli ją na taniec bardzo gęsty, zmysłowy, taki który pozwala przekroczyć obowiązujące na co dzień konwencje społeczne. To także taniec bardzo uczuciowy i czuły, który buduje poczucie bliskości i porozumienie bez słów. Relacja pomiędzy partnerami jest w nim nadrzędna w stosunku do skomplikowanych kroczków i figur. To dobry początek przygody tanecznej -taniec nieskomplikowany rytmicznie, a zarazem pełen energii i zmysłowości. Dla tych, którzy pierwsze kroki taneczne mają już dawno za sobą, proponujemy zajęcia bachaty z elementami kontakt-improwizacji, które pozwolą każdemu partnerowi zaznać przyjemności prowadzenia pomysłowej partnerki, a każdej partnerce zabłysnąć na parkiecie.

STROJE NA FINAŁ

Bachata początkująca: kolorowy (neonowy) top „pasek” bez ramiączek, czarne spodnie z wysokim stanem, buty na obcasie, długie kolczyki.

Bachata śr. zaawansowana: top cielisty, spodenki czarne lub cieliste, koszula długa biała oversize. Kolorowe długie kolczyki.

 

Salsa

(grupa początkująca)

Opis techniki

Salsa to niezwykły taniec z równie niezwykła muzyką, często kojarzona z pikantnym sosem – i bardzo dobrze! Chociaż Salsa kojarzona jest z Kubą, w obydwu przypadkach inspiracją do powstania było wiele kultur, muzyków i tancerzy różnych narodowości. Salsa to taniec użytkowy, wykorzystywana do tańczenia w klubach na zatłoczonych parkietach. Salsa to dla kobiet świetna okazja aby rozbudzić swoją kobiecość i zmysłowość poprzez ruch, a dla mężczyzn: pamiętajcie – real Man can dance! Będziemy bawić się muzyką i aktywnie spędzimy czas.

STRÓJ NA FINAŁ: bluzka z frędzlami, spodnie obcisłe długie rozszerzane na dole, buty na obcasie.

INFORMACJE O PEDAGOGU

Adriana Drozdowicz

Adriana Drozdowicz czyli Kobieta w tańcu – Dusza towarzystwa, bachatera z krwi i kości, nieustannie rozwija się w tym stylu oraz w wielu innych. Zajęcia taneczne prowadzi od 2012 roku. Na co dzień w Warszawie uczy bachaty sensual, salsy liniowej oraz jej ukochane zajęcia solo oraz ladies stylingu. Jej unikatowy styl jest bardzo rozpoznawalny w całej Polsce. Plastyczność i naturalność w ruchu to jej główne atuty. Kobiety uczy wyrażać swoją kobiecość przez taniec bo uważa to za najskuteczniejszą drogę. Uwielbia improwizację, social i emocje z nim związane.

Ada prowadzi zajęcia tak, aby każdy wyszedł zadowolony z siebie i ze swoich postępów. Zachęca wszystkich, którzy tańczą, aby odnaleźli swój indywidualny styl i tańcząc byli tu i teraz. Zdobyła I miejsce oraz nagrodę publiczności w Międzynarodowym Konkursie Bachata Social Competition 2018 a wraz z Dawidem Gnatowskim zdobyli III miejsce na Bachata Stars Poland 2018.

Kobieta w Tańcu
https://www.facebook.com/AdrianaDrozdowiczKobietawtancu/

Adriana-Drozdowicz-2019-671x1024

Related Works