Podstawy tańca klasycznego
dla dorosłych

Opis techniki

Zajęcia przeznaczone dla osób początkujących, które chciałyby rozpocząć przygodę z tańcem klasycznym. Podczas zajęć uczestnik poznaje technikę oraz terminologię tańca klasycznego od podstaw ćwicząc przy drążku i na środku sali. Szczególny nacisk kładziony jest na prawidłową postawę i elastyczność ciała, koordynację oraz muzykalność. Balet jest sztuką, która uczy dyscypliny, lekkości ruchów oraz kształtuje charakter.

Strój: wygodny nie krępujący ruchów strój…

Kostium baletowy, tunika i trykoty bądź alternatywnie: koszulka i legginsy. Dla panów wygodne elastyczne spodnie/trykoty i koszulka.

ABC baletu czyli klasyka dla smyka (dzieci 4-7 lat)

Opis techniki

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, które kochają taniec. Poprzez zabawę mali uczestnicy będą mieli okazję poznać tajniki sztuki baletowej oraz podstawowe pozycje tańca klasycznego. Celem zajęć będzie pogłębienie w dzieciach pasji do tańca, pobudzenia kreatywności oraz wrażliwości na muzykę. Podczas warsztatów najmłodsi nauczą się współpracy w grupie w ramach tworzenia choreografii na występ końcowy.

Strój: wygodny nie krępujący ruchów strój…

Kostium baletowy, tunika i trykoty bądź alternatywnie: koszulka i legginsy. Dla chłopców wygodne elastyczne spodnie/trykoty i koszulka.

INFORMACJE O PEDAGOGU

Anna Mendakiewicz

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu oraz Akademii Tańca w Stuttgarcie. Laureatka XIV Ogólnopolskiego Konkursu Tańca w Gdańsku, finalistka Międzynarodowego Konkursu Baletowego – Citta di Rieti oraz stypendystka Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Swoje życie zawodowe rozpoczęła w Operze Wiedeńskiej. Kolejne lata spędziła tańcząc w Sankt Petersburgu w Akademickim Teatrze Borisa Eifmana jako solistka oraz w zespole Polskiego Baletu Narodowego w Warszawie (Teatr Wielki-Opera Narodowa). W 2018 roku dołączyła do zespołu baletowego Opery Wrocławskiej, gdzie spełnia się nie tylko tańcząc na scenie, ale również dzieląc się swoją pasją do tańca i doświadczeniem: z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi podczas różnego typu warsztatów.

Anna Mendakiewicz

Related Works