Latino Show Dance

(od 15 lat)

Opis techniki

Technika taneczna skierowana do wszystkich lubiących poruczać się w klimacie latynoskich rytmów rodem z Kuby, Brazylii czy Dominikany. W technice tej możemy spotkać elementy salsy, cha-chy, samby i innych pulsujących rytmów, które łączę z bogactwem sekwencji pochodzących z innych szkół: funky, tańca współczesnego etc. Ten gatunkowy mix sprawia, iż czujemy się jakbyśmy brali udział w realizacji klipu „latino show-dance” Poziom: ogólny, czyli dostępny dla każdego bez nacisku na jakąkolwiek umiejętność taneczną. Wystarczy odrobinę chęci i można dobrze się bawić! Zapraszam serdecznie!

Choreoterapia I-go stopnia

Opis techniki

PRACA Z CIAŁEM w oparciu o ćwiczenia CHOREOTERAPII. Jest to praca z ciałem, która pozwala lepiej poznać siebie poprzez ruch. Świadomość „posiadania” CIAŁA przynosi harmonię, siłę psychiczną i fizyczną oraz zdolność do przezwyciężania trudnych sytuacji życiowych, takich jak stres, nadpobudliwość lub brak pewności siebie. Choreoterapia to odkrycie nie tylko na poziomie fizycznym, ale przede wszystkim na poziomie duchowym, emocjonalnym i społecznym. Umiejętności taneczne i wyczucie rytmu nie są kluczowe w tych zajęciach. Ważne jest, aby móc grać ruchem i spontanicznością. Po tym kursie nie będzie występu na ostatnim etapie.

UWAGA!!! WARSZTAT ODWOŁANY

INFORMACJE O PEDAGOGU

Edilson Ribeiro de Lima

Brazylijczyk, Krakowianin z wyboru, a od niedawna mieszkaniec Warszawy. Prowadzi zajęcia w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, a także w różnych zakątkach świata… Magister Rehabilitacji Ruchowej na AWF w Krakowie. Wieloletni instruktor zajęć tanecznych z latino. Od siedmiu lat prowadzi zajęcia z choreoterapii. Brał udziału w kilku projektach telewizyjnych, m.in. dla TVP 2 i TVN. Współpracował z Teatrem Polskim we Wrocławiu, prowadził zajęcia dla aktorów, dbając o ich kondycję i formę. W 2006 roku pracował przy projekcie telewizyjno-teatralnym pt. ”Próba zrozumienia przestrzeni tragedii Elektry w świetle współczesności” ze studentami Akademii Teatralnej z Warszawy; przedsięwzięcie miało miejsce w rejonie malowniczej Kalabrii, we Włoszech. Z kolei w 2007 roku przygotował choreografię do spektaklu “Sen nocy letniej” dla studentów Szkoły Teatralnej z New Delhi, w Indiach.

Edilson foto

Related Works