Modern

(grupa śr. zaawansowana i zaawansowana)

Opis techniki

Na zajęciach uwaga zostanie zwrócona szczególnie na świadomość ciała tancerza, pochodzenie ruchu, jego początkowy rytm i przesłanie.
Głównym priorytetem warsztatu jest nabycie umiejętności wykorzystania i rozwoju własnego potencjału fizycznego, a nie tylko zilustrowania treści tańca i przygotowanie do jego wykonania. Zajęcia obejmują rozgrzewkę z ćwiczeniami rozciągającymi mięśnie i ćwiczeniami relaksacyjnymi. Później następuje dokładne zbadanie struktury narządu ruchu. Dowiesz się, jak najlepiej wykorzystać tę wiedzę, a także poznasz niektóre z metod kształtowania ważnych mięśni (np. mięśni stóp) oraz metod relaksu mięśni, nieuczestniczących w danym ruchu.
Zapoznamy się też z podstawami tańca nowoczesnego takimi jak równowaga, rozmieszczenie równowagi, impuls, inercja, grawitacja, środek ciężkości itp. Celem tych zajęć jest skoncentrowanie uwagi na zrozumieniu własnego ciała, jego cech fizycznych i psychicznych, pomagających wykorzystać własny potencjał.
Na koniec zajęć zaplanowano układ taneczny na podstawie umiejętności nabytych w trakcie warsztatu. Dzięki temu będziecie mogli wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.

Taniec współczesny

(grupa śr. zaawansowana i zaawansowana)

Opis techniki

Warsztat zmusza tancerza do myślenia, ale jednocześnie wyjaśnia mu jak tworzyć ruchy. Odsłonięcie praw naturalnego ruchu ciała człowieka leży u podstawy tego warsztatu.
Dużo uwagi przywiązuje się do anatomii ludzkiego ciała. Sporo czasu poświęca się piruetom na różnych poziomach zaawansowania, ale również planowaniu: „Piruet można wykonać w dowolnej pozycji, trzeba tylko znaleźć oś”.
Dużo czasu poświęca się także skokom: „Skok to nie tylko wysokość, na jaką uniesiesz pięty od podłogi, skok jest ruchem środka ciała w przestrzeń”.

INFORMACJE O PEDAGOGU

Ekaterina Kvyatkovskaya

W roku 2010 ukończyła Białoruski Państwowy Uniwersytet Kultury i Sztuki na wydziale choreografii. W roku 2011 obroniła tytuł magistra sztuki. Jest solistką Teatru Choreografii Nowoczesnej D.O.Z.S.K.I. Jest wykładowcą w Białoruskim Państwowym Uniwersytecie Kultury i Sztuki na wydziale choreografii. Otrzymała nagrodę za mistrzostwo na Międzynarodowym Festiwalu Choreografii Nowoczesnej w Witebsku IFMC 2010. Specjalny Fundusz Prezydenta Republiki Białorusi dla wsparcia utalentowanych, młodych stypendystów. Konsultantka choreografii nowoczesnej w produkcji scenicznej sztuki „Roden” Akademickiego Teatru Baletowego Borysa Eifmana. Otrzymała nagrodę za mistrzostwo w Białoruskim Republikańskim konkursie choreografii nowoczesnej „Gwiazda wzniosła się nad Białorusią” oraz drugą nagrodę jako choreograf w tym samym konkursie. Uczestniczyła w następujących festiwalach: Międzynarodowy Festiwal Choreografii Nowoczesnej w Witebsku IFMC 2010, Międzynarodowy Festiwal Tańca „Belaya Vezha” w Breście, Festiwal Tańca TsEKh w Moskwie, Festiwal Międzynarodowy „Zawirowania” w Polsce, Międzynarodowy Konkurs Baletowy w Doniecku, Festiwal Międzynarodowy „Modern Ballet Stars”.

Ekaterina-Kvyatkovskaya-1024

Related Works