Podstawy tańca klasycznego dla dorosłych

Opis techniki

Taniec klasyczny, jako jedna z głównych technik tańca, uważany jest za jego alfabet. Przede wszystkim jest on bazą technik baletowych, które jako system pojawiły się pod koniec XVI wieku we Włoszech i dalej rozwijały się we Francji poprzez balet dworski. Technika tańca klasycznego poprawiała była przez cztery wieki.
Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych, które chcą spełnić swoje marzenia z dzieciństwa, ale także zadbać o swoje zdrowie. Wielu entuzjastów tańca klasycznego nie wie nawet, jak pozytywny jest on dla ludzkiego ciała. Na kurs składają się elementy, które charakteryzują się łatwymi wariantami kroków i pozycji tanecznych, płynnymi ruchami, mierzonymi rytmem i lekką muzyką. Wszystko razem sprawia uczestnikom prawdziwą przyjemność.
Zajęcia z tańca klasycznego wprowadzają w życie radosne emocje, wypełniają energią życiową, sprawiają, że ciało staje się bardziej elastyczne, poprawia się jego postawa a mięśnie brzucha się napinają; biodra i nogi stają się szczuplejsze, a figura bardziej elegancka. Lekcje tańca klasycznego wzmacniają układ mięśniowo-szkieletowy, spalają kalorie, poprawiają krążenie krwi, wzmacniają i pielęgnują mięśnie a nawet poprawiają pracę serca. Rezultatem jest zwiększona wytrzymałość i elastyczność wszystkich części ciała.

Uwaga !!! Warsztat nie kończy się pokazem scenicznym.

ABC Baletu czyli klasyka dla smyka

(dzieci 4-7 lat)

Opis techniki

Zajęcia mają przybliżyć dzieciom zasady tańca klasycznego wg Waganowej i N. Taarasova oraz terminologię francuską wykonywanych ćwiczeń. Na lekcji poznamy podstawowe pozycje nóg i rąk, ćwiczenia baletowe i kroki. Warsztat Klasyka dla smyka to dostosowana do wieku dzieci prosta odmiana baletu. Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy, kształtują sylwetkę, poczucie rytmu i koordynację. Celem zajęć jest rozwój psychomotoryczny dzieci oraz dobra, ekspresyjna zabawa.

UWAGA! ZAJĘCIA ODWOŁANE

INFORMACJE O PEDAGOGU

Helena Pavlenko

Dyplomowany pedagog i choreograf tańca, zawodowa tancerka. Absolwentka średniej szkoły sztuki w Żytomierzu na Ukrainie (taniec narodowy i klasyczny, choreografia), konserwatorium Tanecznego Centrum Praga (pedagog i choreograf tańca), trzy letniego kursu (podniesienia kwalifikacji pedagogiki tańca). Tancerka w Żytomirskim Państwowym Teatrze Dramatyczno – Muzycznym na Ukrainie. Od 1998 r. nauczycielka w podstawowej szkole sztuki ZUS w Broumovie – Republika Czeska (taniec: klasyczny, limon, graham ,jazz, modern, modern jazz, contemporary).

Założycielka Studia Baletowego Fouette Pavlenko. Od 2002 r. startowała ze swoimi uczniami w licznych konkursach i turniejach czeskich i polskich, osiągając liczne nagrody główne i wyróżnienia (solistów oraz grup tanecznych). Była sześciokrotną finalistką najwyższego wyróżnienia dla nauczycieli w Republice Czeskiej “Taneczny Nauczyciel Roku” (trzykrotnie otrzymała nagrodę główną). Sędzia wielu turniejów i festiwali w Polsce i Czechach. Od dziesięciu lat współorganizatorka Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Otrzymała Odznaczenie „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego” dla zasłużonych działaczy kultury z Polski i Republiki Czeskiej.

Helena-Pavlenko-600x600

Related Works