Krzysztof Zawadzki

INFORMACJE O PEDAGOGU

Choreograf i pedagog w dziedzinie tańca współczesnego i tańca modern. Studiował taniec i choreografię na Kursie Tańca Współczesnego dla Choreografów i Tancerzy w Koszalinie oraz w Pomaturalnym Studium Animacji Kultury na Wydziale Tańca we Wrocławiu. Licencjat z pedagogiki artystycznej i wczesnoszkolnej ukończył na wydziale artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracował jako tancerz w Teatrze Tańca „Alter” w Kaliszu, Joe Alter Dance Group w Warszawie, x.IDA Dance Company w Linz, Toula Limnaios Company w Berlinie, Unit Control Company w Luksemburgu, Dance Theater Osnabrueck w Teatrze Miejskim w Osnabrueck i gościnnie w Stadttheatre Heidelberg.

Wiedzę i umiejętności taneczne nabywał i rozwijał współpracując z Witkiem Jurewiczem, Joe Alter, Johannes Randolf, Nicole Caccivio, Rebecca Murgi, Charlotte Vincent, Peter Mica, Olga Cobos, Toula Limnaios, Marco Santi, Bernard Baumgarten i Johann Kreśnik. Wszystkie zespoły w których produkcjach brał udział, bazowały swoją pracę na teatrze tańca, na improwizacji, na improwizacji kontaktowej i na partnerowaniu. W czasie swojej kariery tanecznej wielokrotnie prowadził lekcje, treningi i zajęcia warsztatowe dla tancerzy profesjonalnych w kampaniach tanecznych, na warsztatach oraz był zapraszany do współpracy przez grupy amatorskie.

Obecnie nadal prowadzi swoją działalność pedagogiczną i choreograficzną prowadząc szkolenia i warsztaty taneczne oraz współpracując na stałe z TSG Move&Dance w Ibbenbüren (Niemcy) i ze Szkołą Tańca DanceArt Maike Recker w Lengerich (Niemcy).

TANIEC WSPÓŁCZESNY

Warsztaty stanowią kompilację zdobytych i przepracowanych doświadczeń tanecznych, podczas mojej wieloletniej współpracy z pedagogami i choreografami tańca współczesnego. W zajęciach kładę nacisk na precyzję ruchu, dokładność, intuicyjność i w pełni świadomą pracę z własnym ciałem. Dużą częścią zajęć jest wykorzystanie impulsów, motoryki i ciężaru własnego ciała, które jest inicjatorem i nośnikiem ruchu. Precyzja i technika tańca w pełni zespolona z możliwościami ciała tancerza, tancerki oraz świadomym zasobem ich wiedzy są również bardzo ważnymi i wiodącymi elementami warsztatów.
Praca w pionie i poza nim, wykorzystanie techniki w podłodze jako platformy do ruchu, tańca. Praca z izolacjami i artykulacją ciała, praca z ciężarem ciała i konsekwencjami jego wykorzystania. Swingi i rozluźnienie współgrające i zintegrowane z naturalnością ruchową tancerza, tancerki.
Wykorzystywanie przestrzeni i kierunków wypływających z inicjowanego ruchu, z impulsów i ze świadomej kontroli. Te wszystkie elementy są składową prowadzonych przeze mnie zajęć z techniki tańca współczesnego. Niezależnie od poziomu technicznego zajęć, świadoma praca z własnym ciałem jest dla mnie niezaprzeczalną podstawą w tańcu.
To wszystko powinno oczywiście oprócz skupienia i zaangażowania w techniczną stronę zajęć, przynosić uczestnikom radość, energię, zadowolenie i satysfakcję z ruchowej, świadomej pracy z własnym ciałem.

Related Works