Taniec Irlandzki

Opis techniki

Zajęcia z tańca irlandzkiego Sean Nós – najbardziej przystępnej techniki stepowania.

Nauka podstawowych kroków i rytmów zakończona stworzeniem prostej choreografii. Zajęcie z uwagi na indywidualne podejście są przeznaczone dla osób zupełnie początkujących jak i bardziej doświadczonych tancerzy którzy chcieliby poszerzyć swój repertuar o bardziej zaawansowane elementy oraz wiedzę na temat kultury tanecznej zielonej wyspy. Oprócz tego zajęcia będą obejmować naukę prawidłowej rozgrzewki i technik rozciągających na początek i koniec treningu. Na zajęcia najlepiej zabrać buty ze skórzaną podeszwą lub dowolne obuwie taneczne.
Sean Nós: w dosłownym tłumaczeniu „stary styl”, pochodzący z rejonu Connemara, oparty na improwizacji i interakcji tancerza z muzykami. Charakteryzuje się rozluźnioną postawą i koncentracją na rytmie wybijanym bardzo blisko podłogi. Obecnie Sean Nós przeżywa renesans w Irlandii dzięki swojej przystępności i nastawieniu na zabawę – Irlandzki „good craic”. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, zarówno dla tych którzy nigdy nie mieli kontaktu z tańcem irlandzkim jak i dla zaawansowanych tancerzy. Sean Nós stanowi świetne uzupełnienie nauki najpopularniejszego, znanego z widowisk i zawodów, stylu Irish step dance, wyrabia swobodę w tańcu oraz poprawia rytm, timing i ogólne rozumienie muzyki.

STRÓJ NA FINAŁ: Jednolity czarny strój, opcjonalnie delikatne zielone elementy (paski, wstążki, kokardki). Czarne buty z możliwie twardą podeszwą (mogą być sneakery taneczne), opcjonalnie baletki, skarpety.

Streching

Opis techniki

Zestaw ćwiczeń rozciągających mięśnie, poprawiających mobilność stawów i rozluźniających. Celem zajęć jest nie tylko zwiększanie zakresu ruchu, ale również zadbanie o całe ciało po całym dniu spędzonym na parkiecie. Rozciąganie pomaga rozluźnić spięte mięśnie, wzmacnia ścięgna, zapobiega kontuzjom i przyśpiesza regeneracje. Dzięki czemu kolejnego dnia będziemy się czuli wypoczęci i w pełni gotowi na kolejne taneczne podboje!

INFORMACJE O PEDAGOGU

Mateusz Wójcik

Absolwent prestiżowej irlandzkiej uczelni Irish World Academy of Music and Dance, kierunku Master of Arts in Irish Traditional Dance Performance oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, solistą i kapitan tancerzy widowiska Night of the Dance, tancerzem widowisk Touch of Ireland i Celtic Dream, oraz niezależnym artysta współpracującym z zespołami z Polski (Danar, Macalla) i zagranicy (One String Loose).
Jego styl można określić, jako contemporary irish dance, jest to mieszanka starych regionalnych stylów tańca irlandzkiego, współczesnego tańca turniejowego oraz wpływów wielu form tańca takich jak flamenco, taniec współczesny czy tango argentyńskie.

mateusz-wojcik-2019

Related Works