Barre au sol

Opis techniki

Technika „Barre au sol” jak sama nazwa wskazuje to „drążek” – część lekcji tańca klasycznego, ćwiczona na podłodze. Dzięki przeciwdziałaniu sile grawitacji, kręgosłup nie jest obciążany, a wzmacniany i rozciągany. Wypracowywane są niezbędne w tańcu klasycznym grupy mięśniowe potrzebne do rotacji zewnętrznej uda ( potocznie zwanej w balecie wykręceniem).

Lekcja barre au sol skonstruowana jest tak, by ciało tancerza nabierało pożądanych linii – szczególnie stopy (dzięki ćwiczeniom w odciążeniu, w wolnym tempie, bardzo ładnie wypracowuje się podbicie oraz siła stawu skokowego), brzuch, uda, pośladki i biodra. Ćwiczenia przyczyniają się do poprawy rozwartości oraz zwiększonej siły mięśniowej nóg i tułowia, co owocuje polepszonym adagio.

Zajęcia nie kończą się pokazem finałowym.

INFORMACJE O PEDAGOGU

Milena Lorkiewicz

Tancerka, joginka, fotografka, podróżniczka.  Mgr AWF w Warszawie. Solistka baletu kreująca solistyczne partie TM Roma w Warszawie, gościnnie w TW w Łodzi oraz koryfejskie role w TW Operze Narodowej w Warszawie. Absolwentka Poznańskiej Szkoły Baletowej i artystka Polskiego Teatru Tańca Baletu Poznańskiego. Swoją ciekawość tańca zaspokajała mieszkając w Paryżu i pobierając lekcje tańca klasycznego, barre au sol, jazzu, współczesnego u legendarnych pedagogów jak Jacqueline Fynneart, Renes Desoter, Andrzej Glegolski oraz korzystając z zaproszeń dyr. teatru Graz Darryl Toulon’a uczestnicząc w teatralnych stażach.

Założycielka Mila Dance i organizatorka aktywnego wypoczynku z jogą i tańcem jak Dance&Yoga Camp, Ski&Snow Yoga, Joga DETOX. Pionierka techniki pilates w Polsce, a od 2009 roku nauczycielka jogi wg Swamiego Sivanandy, której ścieżką podąża od ponad 20 lat, początkowo traktując asany dla naoliwienia stawów by z większą lekkością prowadzić energię w tańcu. Otwarte spojrzenie na świat i osobiste doświadczenie daje autentyczną inspirację w odkrywaniu nieskończonych możliwości ludzkiego ciała i umysłu.

Milena-Lorkiewicz-1024x683

Related Works