Taniec współczesny

(grupa średnio zaawansowana i zaawansowana)

Opis techniki

Zajęcia poświęcone technicznemu podejściu do różnych wartości ruchowych: precyzji, miękkości, zwinności, szybkości i siły. Będziemy się uczyć podstaw koncepcji takich jak: impuls, centrum i bezwładność. Silne centrum ciała oraz mobilna, swobodna praca miednicy będą podstawowym zagadnieniem. Dzięki starannej, przemyślanej rozgrzewce z rozciąganiem, przygotujemy ciało do bezpiecznego przekraczania granic jego możliwości. Celem zajęć jest rozwijanie świadomości ciała oraz poznawanie jakie jest źródło i przepływ energii w poszczególnych ruchów.

INFORMACJE O PEDAGOGU

Olga Rabetskaya

Tancerka, performerka, współautorka kilku choreografii, autorka plakatów i projektów wideo w „Skvo’s Dance Company” (Mińsk, Białoruś). Tancerka i choreograf w zespole tańca współczesnego Państwowego Teatru Młodzieży Białorusi. Nauczyciel na warsztatach lokalnych i międzynarodowych. Uczestniczyła w wielu projektach różnych niezależnych choreografów.

Laureatka Międzynarodowego Festiwalu Choreografii Współczesnej – IFMC (Vitebsk), JulaFestival (Monachium), New Baltic Dance (Wilno), TEART (Mińsk), Plastforma (Mińsk), Martcontakt (Mohylew), Belaia Veza (Brześć). Artystka pracująca w rezydencji dla młodych choreografów w Moskwie. Została zaproszona przez Yerevan Dance Academy, jako twórca laboratorium dla profesjonalnych tancerzy armeńskich. Uczestnik szkół i warsztatów tańca w Hiszpanii, Austrii, Polsce, Belgii, Rosji, Białorusi, m.in. takich jak IMPULSTANZ, AGITART, TSEKH, Open Look, DAR, Gaga Dance Camp, itp.

Olga Rabetskaya została zaproszona jako asystent nauczyciela przez Germana Jauregui (Ultima Vez) do warsztatu partnerskiego i warsztatów Vima w Wiedniu (IMPULSTANZ) i Sankt Petersburgu (DAR). Brała również udział w zajęciach z Gagi w Batsheva Dance Company w Tel Awiwie.

Rabetskaya_photo1-low-1024x682

Related Works