PROGRAM 22 MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU TAŃCA IM. OLGI SAWICKIEJ
W LĄDKU-ZDROJU
4-11 LIPCA 2020 LĄDEK-ZDRÓJ

Informacja dla uczestników:

Ze względu na pandemię koronawirusa 22 MFT im. Olgi Sawickiej odbywa się w reżimie sanitarnym. W związku z tym liczba miejsc na wszystkie wydarzenia jest bardzo ograniczona, a wstęp jest możliwy tylko za okazaniem kodu rejestracyjnego otrzymanego JEDYNIE po wypełnieniu formularza ONLINE na poszczególne wydarzenia festiwalu (linki do formularzy wklejone są w poniższy program).

UWAGA ZMIANA PROGRAMU na 9 lipca 2020 (czwartek)

Godz. 16.00, JEZIORO ŁABĘDZIE – Wieczorynka baletowa
Leśna scena, Rezydencja ProHarmonia, ul. Leśna 4, Lądek-Zdrój

Godz. 18.00 ARTYSTA NIEZWYKŁY – Liliana Kowalska rozmawia z Henrykiem Konwińskim
Rezydencja ProHarmonia, ul. Leśna 4, Lądek-Zdrój

Godz. 19.30 ZAWÓD TANCERZ – Faceci w rajtuzach, dziewczyny w talerzach
Leśna scena, Rezydencja ProHarmonia, ul. Leśna 4, Lądek-Zdrój

Godz. 21.00 Spektakl LADY MAKBET
Leśna scena, Rezydencja ProHarmonia, ul. Leśna 4, Lądek-Zdrój

*Osoby zarejestrowane na spotkania, które nie będą mogły dotrzeć prosimy o kontakt z biurem 9 lipca od 8.00 – tel. 748146562.

4 LIPCA 2020/sobota

Godz. 19.30
„FESTIWALOWE RETROSPEKCJE” – Wernisaż wystawy fotografii

Plener przy CK Kalina, ul. Parkowa 25, Lądek-Zdrój

WSTĘP WOLNY

Autorzy prac: Radosław Pietraga i Krzysztof Szczepański

Lądczanie Radosław Pietraga i Krzysztof Szczepański od lat dokumentują w fotografii lądecki festiwal tańca. Artystyczne ujęcia ich obserwacji prezentowane są w ramach MFT od 2015 r., tradycyjnie wystawy ich prac ukazują się w murach CK „Kalina”, w tym roku – dla odmiany – z powodu koronawirusa przeniesiemy się w plener wokół tego obiektu. O wartości dzieł obu fotografików świadczy fakt, że wiele ich kopii trafia do prywatnych zbiorów, a całość dokumentacji do archiwum festiwalowego.

 

5 LIPCA 2020/niedziela

Godz. 9.00 – 9.45
STRETCHING MATEUSZA WÓJCIKA

Trawnik w pobliżu Kawiarni Albrechtshalle,
Park Zdrojowy Jana Pawła II, Lądek-Zdrój

WSTĘP WOLNY

Codzienne, otwarte warsztaty ze stretchingu poprowadzi wieloletni pedagog MFT – Mateusz Wójcik. Dla Państwa wygody proszę na zajęcia przynosić ze sobą matę do ćwiczeń, koc lub ręcznik. Warsztaty mają charakter nieodpłatny. warunkiem udziału jest zachowanie dystansu 2m podczas zajęć. Serdecznie zapraszamy.

Mateusz Wójcik – absolwent prestiżowej irlandzkiej Irish World Academy of Music and Dance na kierunku Master of Arts in Irish Traditional Dance Performance oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, solista i kapitan tancerzy widowiska „Night of the Dance”, tancerz widowisk „Touch of Ireland” i „Celtic Dream”, niezależny artysta współpracujący z zespołami z Polski (Danar, Macalla) i zagranicy (One String Loose).
Jego styl można określić jako contemporary irish dance, czyli mieszankę starych regionalnych stylów tańca irlandzkiego, współczesnego tańca turniejowego oraz wpływów wielu form tańca takich jak flamenco, taniec współczesny czy tango argentyńskie.
Od kilku lat Mateusz poza tańcem irlandzkim prowadzi podczas lądeckiego festiwalu warsztaty ze stretchingu.

Godz. 20.30
„nieWinne spotkanie, czyli EROTYKA W BALECIE – Popołudnie Fauna 1912 r.”

Winiarnia Radochowska, Radochów 8C

WSTĘP WOLNY, LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Wejściówki wydajemy na podstawie obowiązkowych zgłoszeń online.

*BRAK WOLNYCH MIEJSC – rejestracja na spotkanie zakończona

Wrocławska Akademia Baletu

Spotkanie tylko dla widzów dorosłych. Podczas spotkania publiczność będzie miała okazję poznać skandaliczny, jak na tamte czasy, spektakl z 1912 r. pt. „Popołudnie Fauna”. Dlaczego skandaliczny? Na scenie główny bohater zaspokaja swój popęd w sposób, którego publiczność nie była w stanie zaakceptować!
Podczas spotkania zobaczymy wariacje choreograficzne tego samego tematu. Pierwsza, to próba odtworzenia spektaklu w oryginalnej wersji, druga natomiast, to współczesna wersja spektaklu.

Wrocławska Akademia Baletu została założona przez Paulę i Anatola Ivanov. Chcemy, aby spotkanie z WAT kształtowało wrażliwość wielbicieli tańca na piękno oraz pogłębiało zdolność odczuwania i rozumienia wartości estetycznych. W czasie spotkania przyswoją Państwo podstawy wiedzy z historii tańca, funkcjonowania ciała jako narzędzia pracy tancerza, oraz języka teatru tańca. Wygląda na to, że w opowieściach Pauli i Anatola pojawi się co nieco rubasznej pikanterii.

6 LIPCA 2020/poniedziałek

Godz. 9.00 – 9.45
STRETCHING MATEUSZA WÓJCIKA

Trawnik w pobliżu Kawiarni Albrechtshalle,
Park Zdrojowy Jana Pawła II, Lądek-Zdrój

WSTĘP WOLNY

Godz. 18.00
„GERARD WILK” – Wieczór autorski Sławomira Pietrasa

Zamek na Skale, Trzebieszowice 31

WSTĘP WOLNY, LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Wejściówki wydajemy na podstawie obowiązkowych zgłoszeń online.

* rejestracja na spotkanie zakończona

Gerard Wilk był wybitnym tancerzem i jedną z najbarwniejszych postaci bohemy artystycznej Warszawy (lat 60. XX w.), Brukseli (lata 70.) i Paryża (lata 80.). Był solistą baletu Teatru Wielkiego w Warszawie, Baletu XX wieku Maurice’a Béjarta, pedagogiem paryskich szkół baletowych Petera Gossa i Andrzeja Glegolskiego, współpracował z zespołami baletowymi m.in. w Belinie, Florencji, Karlsruhe, Lozannie, Lyonie, Monte Carlo i Monachium. Należał do wyjątkowych tancerzy, potrafiących połączyć w swej pracy role w najwybitniejszych działach światowego baletu i występach w rozrywkowych produkcjach, w tym w filmach Andrzeja Wajdy czy Stanisława Barei. We wrześniu 2019 roku ukazała się jego biografia „Gerard Wilk. Tancerz”, pióra Zofii Rudnickiej. O tancerzu opowie nam Sławomir Pietras.

Sławomir Pietras – dyrektor polskich teatrów operowych (Bytom, Wrocław, Łódź, Warszawa, Poznań), inicjator licznych festiwali (Lądeckie Lato Baletowe, Ave Maria w Czeladzi, Poznańska Wiosna Baletowa, Poznańskie Dni Verdiego, Festiwal Hoffmannowski). Wieloletni animator Festiwalu Didurowskiego w Sanoku i Festiwalu Operowego w Bydgoszczy oraz dyrektor Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie-Zdroju i Festiwalu im. Romana Maciejewskiego w Lesznie. Autor niezliczonych cykli warsztatów operowych w miastach, w których kierował teatrami. Organizator kilkudziesięciu tournée zagranicznych z polskimi zespołami operowymi i baletowymi, biorącymi także udział w prestiżowych międzynarodowych festiwalach.
W młodości założyciel i wieloletni prezes Towarzystwa Przyjaciół Opery w Poznaniu oraz wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Polskiej Młodzieży Muzycznej Jeunesses Musicales de Pologne.
Współorganizator i pierwszy przewodniczący Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów, Laureat wielu nagród i odznaczeń, honorowy obywatel miasta stołecznego Warszawy i siedmiu innych miast, w tym Lądka-Zdroju. Kierując teatrami operowymi wyprodukował ponad 300 spektakli operowych, operetkowych, baletowych, wieczorów galowych, koncertów i recitali. Od lat podczas swych spotkań autorskich przedstawia sylwetki wielkich Polaków. W tym repertuarze posiada ponad 100 postaci. Pomysłodawca i inicjator lądeckiego festiwalu tańca. Honorowy Ambasador Lądka-Zdroju.

Godz. 20.30
PRÓBA OTWARTA – „3 for 13”

Leśna scena, Rezydencja ProHarmonia, ul. Leśna 4, Lądek-Zdrój

WSTĘP WOLNY, LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Wejściówki wydajemy na podstawie obowiązkowych zgłoszeń online.

* rejestracja na spektakl zakończona

Choreografia: Jacek Przybyłowicz
Tańczą: Anna Mendakiewicz, Bartłomiej Malarz
Prowadzenie: Cezary Łasiczka

Wydarzenie na wskroś wyjątkowe – możliwość udziału w prawdziwej próbie baletowej. Zobaczymy fragment choreografii „3 for 13″ do muzyki Pawła Mykietyna. Premiera jej pełnej formy miała się odbyć w kwietniu tego roku w Operze Wrocławskiej w ramach wieczoru „Baroque, mon amour”, autorstwa Itzika Galili, Marco Goecke i Jacka Przybyłowicza. Pandemia uniemożliwiła premierę spektaklu w planowanym terminie. Wykonawcy „3 for 13”, Anna Mendakiewicz i Bartłomiej Malarz, tancerze Opery Wrocławskiej, spotkają się po raz pierwszy od wybuchu pandemii na próbie otwartej dla publiczności festiwalu w Lądku-Zdroju. Pierwsze spotkanie choreografa spektaklu Jacka Przybyłowicza i wykonawców miało miejsce w Osace i Kyoto w lipcu ubiegłego roku.

Jacek Przybyłowicz to jeden z najwybitniejszych polskich tancerzy i choreografów. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej i Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku pedagogika baletu. W latach 1987-1991 tancerz Teatru Wielkiego w Warszawie. Tańczył w Niemczech i w Izraelu. Przez wiele lat był związany z zespołem tańca współczesnego Kibbutz Contemporary Dance Company. Tańczył w Batsheva Dance Company w spektaklu „Kyr”. Odznaczony medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. Wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, przewodniczący Rady Programowej ds. Tańca Instytutu Muzyki i Tańca. Laureat nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii Taniec.

Cezary Łasiczka jest dziennikarzem Radia TOK FM. Laureat nagrody „Popularyzator Nauki” (2010), wręczonej przez Polską Agencję Prasową oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2011 r. otrzymał od Polskiej Izby Książki nagrodę „PIK-owy Laur” za „promowanie książek i czytelnictwa w mediach elektronicznych”. W listopadzie 2013 r. znalazł się pośród finalistów Konkursu Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej. W roku 2015 otrzymał wyróżnienie specjalne Prezesa Izby Architektów RP za cykl audycji radiowych, poruszających temat roli architekta w kreowaniu przestrzeni. Honorowy Ambasador Lądka-Zdroju.

7 LIPCA 2020/wtorek

Godz. 9.00 – 9.45
STRETCHING MATEUSZA WÓJCIKA

Trawnik w pobliżu Kawiarni Albrechtshalle,
Park Zdrojowy Jana Pawła II, Lądek-Zdrój

WSTĘP WOLNY

Godz. 17.00
„DAMY BALETU”- Sławomir Pietras rozmawia z Lilianą Kowalską i Beatą Wrzosek-Dopierałą

„Stara Plebania”, Konradów 27

WSTĘP WOLNY, LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Wejściówki wydajemy na podstawie obowiązkowych zgłoszeń online.

*rejestracja na spotkanie zakończona

Liliana Kowalska – absolwentka gdańskiej szkoły baletowej, pierwsza solistka Opery Bałtyckiej, Opery w Bydgoszczy, Teatru Wielkiego w Łodzi. Kierowała zespołem baletowym w Teatrze Wielkim w Łodzi i w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Była dyrektorem artystycznym w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu. Kreowała między innymi główne partie w baletach: „Jezioro Łabędzie”, „Giselle”, „Romeo i Julia”, „Dziadek do orzechów”. Laureatka licznych nagród i odznaczeń: Medalu 200-lecia Baletu Polskiego, srebrnego medalu „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”, statuetki Terpsychory przyznawanej przez Związek Artystów Scen Polskich oraz licznych nagród dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej.

Beata Wrzosek-Dopierała – absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Łodzi i Akademii Muzycznej w Warszawie, solistka Polskiego Teatru Tańca, pierwsza solistka Teatru Wielkiego w Poznaniu, nauczycielka tańca klasycznego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu. Odtwórczyni wielu głównych ról w różnorodnym repertuarze, laureatka wielu nagród. Choreograf i twórca spektakli baletowych. Wielu jej absolwentów było laureatami na wielu konkursach w Polsce i zagranicą, a obecnie pracują w renomowanych teatrach w kraju i w Europie. Wykłada na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Godz. 20.30
„JAK SKRADZIONO TANIEC”- kryminalna opowieść prof. Wojciecha Szafrańskiego

Stacja Rozwój – Inkubator Przedsiębiorczości ul. Kolejowa 6, Lądek-Zdrój

WSTĘP WOLNY, LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Wejściówki wydajemy na podstawie obowiązkowych zgłoszeń online.

*BRAK WOLNYCH MIEJSC – rejestracja na spotkanie zakończona

Prof. Wojciech Szafrański zabierze Państwa w pełną emocji podróż odsłaniającą tajemnice złoczyńców zamieszanych w kradzieże dzieł sztuki z motywem tańca i tancerzy. Poczują się Państwo jak w filmie sensacyjnym, w którym siły Dobra zrobią wszystko, aby odzyskać skarby kultury z rąk złoczyńców, którzy nie cofną się przed niczym, aby je zachować. W jednej z takich spraw prof. Szafrański brał udział osobiście.

Wojciech Szafrański – profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, rzeczoznawca Ministra Kultury, ekspert rynku sztuki, historyk prawa, specjalizujący się w zagadnieniach prawno-ekonomicznych obrotu dziełami sztuki.

8 LIPCA 2020/środa

Godz. 9.00 – 9.45
STRETCHING MATEUSZA WÓJCIKA

Trawnik w pobliżu Kawiarni Albrechtshalle,
Park Zdrojowy Jana Pawła II, Lądek-Zdrój

WSTĘP WOLNY

UWAGA

JEZIORO ŁABĘDZIE- Wieczorynka baletowa oraz

spektakl LADY MAKBET z przyczyn pogodowych zostały przeniesione na 9 lipca (czwartek)

9 LIPCA 2020/czwartek

Godz. 9.00 – 9.45
STRETCHING MATEUSZA WÓJCIKA

Trawnik w pobliżu Kawiarni Albrechtshalle,
Park Zdrojowy Jana Pawła II, Lądek-Zdrój

WSTĘP WOLNY

Godz.16.00
JEZIORO ŁABĘDZIE – Wieczorynka baletowa

Leśna scena, Rezydencja ProHarmonia, ul. Leśna 4, Lądek-Zdrój

WSTĘP WOLNY, LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Wejściówki wydajemy na podstawie obowiązkowych zgłoszeń online.

*BRAK WOLNYCH MIEJSC – rejestracja na spotkanie zakończona

Wrocławska Akademia Baletu

Spotkanie familijne. Podczas baletowego wykładu, dzieci i rodzice zobaczą fragmenty jednego z najsłynniejszych baletów na świecie. „Jezioro łabędzie” powstało niemal 150 lat temu. Balet opowiada o księżniczce Odetcie zamienionej w łabędzia przez złego czarnoksiężnika Rotbarta. Aby odczarować zaklęcie należy przysiąc księżniczce miłość i wierność do końca życia.
Na scenie artyści baletu posługują się nie tylko samym tańcem, ale również gestem, mimiką i różnymi ruchami, tak aby widz zrozumiał treść opowieści.
Bajkę baletową będzie można obejrzeć, a dodatkowo, posłuchać opowieści ułatwiającej zrozumienie tego jednego z najpiękniejszych dzieł baletowych na świecie.

Godz. 18.00
„ARTYSTA NIEZWYKŁY” – Liliana Kowalska rozmawia z Henrykiem Konwińskim

Rezydencja ProHarmonia, ul. Leśna 4, Lądek-Zdrój

WSTĘP WOLNY, LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Wejściówki wydajemy na podstawie obowiązkowych zgłoszeń online.

*Rejestracja na spotkanie zakończona

Henryk Konwiński – wybitny tancerz, choreograf, reżyser operowy. Wieloletni solista baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz solista baletu Opery Śląskiej w Bytomiu. Jego dorobek choreograficzny obejmuje niemal wszystkie pozycje baletu klasycznego i wiele opracowań do muzyki współczesnej. Stypendysta Het Nationale Ballet w Amsterdamie, Nederlands Dans Theater w Hadze, Baletu XX wieku Maurice’a Béjarta w Brukseli, Alicji Alonso w Hawanie, warsztatów teatralnych w Delhi. Prowadził warsztaty z tancerzami w Etiopii w Addis Abebie. Kierował zespołami baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu i w Operze Śląskiej. Uczył w szkołach baletowych w Poznaniu i Bytomiu, gdzie był także kierownikiem artystycznym. Wyreżyserował kilkadziesiąt tytułów oper, operetek, musicali i komedii muzycznych. Wielokrotnie nominowany i nagrodzony „Złotą Maską”. Jest dwukrotnym laureatem Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii Najlepszy Choreograf (2010 i 2017). Otrzymał srebrny medal „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”, Statuetkę Terpsychory – nagrodę Sekcji Tańca i Baletu Związku Artystów Scen Polskich- tę nagrodę ceni sobie najbardziej. Otrzymał Złoty Krzyż Zasługi, Krzyże Kawalerski oraz Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Honorowy Obywatel Lądka-Zdroju.

Godz. 19.30
„ZAWÓD TANCERZ” – Faceci w rajtuzach, dziewczyny w talerzach

Leśna scena, Rezydencja ProHarmonia, ul. Leśna 4, Lądek-Zdrój

WSTĘP WOLNY, LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Wejściówki wydajemy na podstawie obowiązkowych zgłoszeń online.

*Rejestracja na spotkanie zakończona

Wrocławska Akademia Baletu

Podczas drugiego spotkania z tańcem, dorośli widzowie posłuchają wykładu dotyczącego zawodu artysty baletu. Dowiedzą się Państwo jak wygląda praca artysty, codzienny trening, higiena artysty, dlaczego panowie noszą rajtuzy i kim są właściwie baletmistrzowie i baleriny?

Nie zabraknie tańca i humoru. W lekki sposób pokażemy różnicę estetyki partii żeńskich i męskich oraz inne baletowe ciekawostki.

Godz. 21.00
Spektakl „LADY MAKBET”

Leśna scena, Rezydencja ProHarmonia, ul. Leśna 4, Lądek-Zdrój

WSTĘP WOLNY, LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Wejściówki wydajemy na podstawie obowiązkowych zgłoszeń online.

*BRAK WOLNYCH MIEJSC – rejestracja na spektakl zakończona

Choreografia i reżyseria: Artur Żymełka
Tańczą: Aleksandra Gryś,  Joshua Legge, Karolina Urbaniak, Martyna Szablewska, Anna Major
Kostiumy: Julia Sadowska

Spektakl oparty na motywach tragedii „Makbet” Wiliama Szekspira. Ukazuje problematykę żądzy władzy oraz upadku moralności, widzianych przez pryzmat postaci żony szkockiego króla, – Lady Makbet. Symboliczny język tańca i wieloznaczność rekwizytu tronu, nadają historii sugestywny wyraz i uniwersalny przekaz.

Spektakl w koprodukcji Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju i QART Polskiej Fundacji Sztuki, którego premiera odbyła się na festiwalu w Lądku w lipcu 2019 r.

10 LIPCA 2020/piątek

Godz. 9.00 – 9.45
STRETCHING MATEUSZA WÓJCIKA

Trawnik w pobliżu Kawiarni Albrechtshalle,
Park Zdrojowy Jana Pawła II, Lądek-Zdrój

WSTĘP WOLNY

Godz. 19.00
TERESA KUJAWA – Wieczór autorski Sławomira Pietrasa

Rezydencja ProHarmonia, ul. Leśna 4, Lądek-Zdrój

WSTĘP WOLNY, LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Wejściówki wydajemy na podstawie obowiązkowych zgłoszeń online.

*rejestracja na spotkanie zakończona

W kwietniu 2020 roku, w wieku 92 lat, odeszła Teresa Kujawa, tancerka, ale przede wszystkim choreograf, reżyser teatru tańca i wybitny pedagog. Określana nestorką i legendą polskiej sceny baletowej, Madame Kujawa współpracowała w długim okresie swej kariery zawodowej z wieloma teatrami Polski i Europy, najmocniej jednak związana była ze scenami Wrocławia. Współdziała z tak wielkimi postaciami świata muzyki i tańca, jak Aram Chaczaturian, Wojciech Kilar czy Conrad Drzewiecki. O skali jej talentów, ale i niezwykłym życiu opowie inicjator lądeckiego festiwalu Sławomir Pietras.

Godz. 21.00
Spektakl „DOM BERNARDY ALBA”

Leśna scena, Rezydencja ProHarmonia, ul. Leśna 4, Lądek-Zdrój

WSTĘP WOLNY, LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Wejściówki wydajemy na podstawie obowiązkowych zgłoszeń online.

*BRAK WOLNYCH MIEJSC – rejestracja na spektakl zakończona

Choreografia i reżyseria: Artur Żymełka
Tańczą: Aleksandra Gryś, Joshua Legge, Karolina Urbaniak, Martyna Szablewska, Magdalena Dąbrowska, Kamila Wróbel-Malec

Aspekt obłudy, zarówno w kwestii społecznej jak i religijnej, rodzi deformację wartości, wynaturza istotę ludzkiego bytu. Miłość rodzicielska, zakładająca czystość i bezwarunkowość, przeradza się w despotyzm. Miłość pomiędzy kobietą i mężczyzną przeistacza się w grę. Manipulacja doprowadza do tragedii wszystkich uczestników dramatu.

Historia, ukazana w sztuce Lorki, znajduje swoje przetworzenie w formie teatru tańca. Zredukowana do minimum liczba uczestników dramatu zagęszcza jego strukturę i wymowę. Odarty ze słów przekaz, niemalże bezpośrednio wprowadza widza w świat fizycznych emocji, stając się zarówno aktem miłości i kamienowania. Plastyka ciała tancerzy budzi zachwyt, jednocześnie unaoczniając i potęgując dramat.  Wyrazista symbolika kostiumów i rekwizytów nadaje historii wymiar ponadczasowości.

11 LIPCA 2020/sobota

Godz. 9.00 – 9.45
STRETCHING MATEUSZA WÓJCIKA

Trawnik w pobliżu Kawiarni Albrechtshalle,
Park Zdrojowy Jana Pawła II, Lądek-Zdrój

WSTĘP WOLNY