PROGRAM 23 MFT im. OLGI SAWICKIEJ W LĄDKU-ZDROJU

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty w parku od 4 do 9 lipca

9.00 – 9.45 STRETCHING z Anią Kwitniewską – olimpijką z Atlanty
18.30 – 19.45 JOGA z Piotrem Bryją

Trawnik w pobliżu Kawiarni Albrechtshalle, Park Zdrojowy Jana Pawła II

3 lipca 2021 (sobota)

19.30 Plener przy CK Kalina****, ul. Parkowa 25, Lądek-Zdrój

„Retrospekcje Lądek- Miasto Tancerzy” – wernisaż wystawy fotograficznej 
Autorzy: Radosław Pietraga, Krzysztof Szczepański

Wystawy lądczan Radosława Pietragi i Krzysztofa Szczepańskiego, które dokumentują MFT towarzyszą nam od 2015 r. O wartości artystycznej ich dzieł świadczy fakt, że wiele ich kopii trafia do prywatnych zbiorów.

4 lipca 2021 (niedziela)

20.30 Nowe przestrzenie – Inkubator Przedsiębiorczości – Stacja Rozwój, ul. Kolejowa 6, Lądek-Zdrój

Balet Młodego Widza „Słowik cesarza”

Choreografia: Artur Żymełka
Występują: Kurara Ushizaka, Małgorzata Timofiejew, Aleksandra Lach, Dominika Woszek, Sara Guarnieri, Artur Żymełka

Spektakl pantomimiczno-baletowy „Słowik cesarza” na podstawie baśni Ch. H. Andersena stworzony do archiwalnego słuchowiska Polskiego Radia z 1954 r. z muzyką Witolda Lutosławskiego. Widowisko zrealizowane przez Polską Fundację Sztuki QART.

Liczba miejsc siedzących ograniczona. Bezpłatne wejściówki są dostępne w Informacji Turystycznej: pl. Staromłyński 5, Lądek-Zdrój, tel. 74 8146 245.

5 lipca 2021 (poniedziałek)

19.00 Sala Gotycka Jaskinia Radochowska, Radochów

„Między nami jaskiniowcami” – Cezary Łasiczka przesłuchuje Marka Prętkiego, kierownika Baletu Opery Wrocławskiej

Marek Prętki – tancerz, baletmistrz, pedagog baletu, choreograf. Ukończył Państwową Szkołę Baletową Gdańsku. W latach 1989 –1991 solista Opery Bałtyckiej. Od 1991 związany ze Staatshteater Stuttgart Stuttgarter Ballett i John Cranko Ballettschule, jako tancerz i pedagog baletu. W John Cranko Balletschule był asystentem Piotra Antonowicza Piestowa, pedagoga, twórcy unikatowej, autorskiej metodyki kształcenia tancerzy baletu, wychowawcy wielu gwiazd i solistów baletu Bolschoi, Stuttgarter Ballet i teatrów baletowych na całym świecie. Obecnie kierownik baletu Opery Wrocławskiej

Cezary Łasiczka – dziennikarz Radia TOK FM. Laureat nagrody „Popularyzator Nauki” (2010), organizowanej przez Polską Agencję Prasową oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Rok później, od Polskiej Izby Książki otrzymał nagrodę „PIK-owy Laur” za promowanie książek i czytelnictwa w mediach elektronicznych. W listopadzie 2013 r. znalazł się pośród finalistów Konkursu Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej. W roku 2015 otrzymał wyróżnienie specjalne Prezesa Izby Architektów RP za cykl audycji radiowych poruszających temat roli architekta w kreowaniu przestrzeni. Odznaczony przez burmistrza Lądka-Zdroju tytułem „Ambasadora Lądka-Zdroju”.

Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki są dostępne w Informacji Turystycznej: pl. Staromłyński 5, Lądek-Zdrój, tel. 74 8146 245.

21.30 Nowe przestrzenie – Leśna Scena – Winiarnia Radochowska, Radochów 8c

Spektakl „Słowo-Ciało-Przestrzeń”

Dramaturgia: Cezary Łasiczka
Choreografia: Joshua Legge
Tańczą: Karolina Urbaniak i Joshua Legge
Muzyka: Adrian Copeland – Alder & Ash
Wybór tekstów: prof. Piotr Śliwiński

Co jesteś w stanie zrobić dla miłości? Czy pójdziesz dla niej na koniec świata? Czy zstąpisz do piekieł? Czy powrócisz z zaświatów? W spektaklu podążamy za Orfeuszem i jego ukochaną, za sprawą poezji, tańca i muzyki zgłębiamy tajemnicę śmierci i odrodzenia Dionizosa. Nieprzypadkowo umieściliśmy scenę w pobliżu winiarni…

Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki są dostępne w Informacji Turystycznej: pl. Staromłyński 5, Lądek-Zdrój, tel. 74 8146 245.

6 lipca 2021 (wtorek)

18.00 Inkubator Przedsiębiorczości – Stacja Rozwój, ul. Kolejowa 6, Lądek-Zdrój

Prezentacja filmowa wywiadu z Krzysztofem Pastorem, Dyrektorem Polskiego Baletu Narodowego – pokaz premierowy w ramach Audiowizualnego Archiwum Tańca

 

Krzysztof Pastor − dyrektor Polskiego Baletu Narodowego, tancerz, choreograf i inscenizator. Absolwent Gdańskiej Szkoły Baletowej. Tańczył w Polskim Teatrze Tańca Conrada Drzewieckiego. W 1979 r. przeniósł się do łódzkiego Teatru Wielkiego. W 1983 roku został solistą Le Ballet de l’Opéra de Lyon we Francji. W latach 1985-95 występował z kolei w Het Nationale Ballet.
Pierwszą choreografię stworzył w 1986 r. na Międzynarodową Galę Baletową w Łodzi. W 2009 r. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej zrealizował balet Tristan. Po tym wydarzeniu dyrekcja TW-ON zaproponowała mu objęcie kierownictwa warszawskiego baletu z założeniem nadania zespołowi samodzielności artystycznej i podniesienia go do rangi Polskiego Baletu Narodowego.
Od 2011 r. był dyrektorem artystycznym baletu Litewskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu w Wilnie.
Współpracował m.in. ze Scottish Ballet, Królewskim Baletem Szwedzkim, Baletem Bolszoj, Washington Ballet, Baletem Opery Drezdeńskiej, Baletem Izraelskim, Królewskim Baletem Flamandzkim, Narodowym Baletem Litwy, Narodowym Baletem Łotwy, Donau Ballet, Państwowym Baletem w Ankarze, Australian Ballet, West Australian Ballet i Royal New Zealand Ballet.
Krzysztof Pastor jest laureatem nagród specjalnych polskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Związku Artystów Scen Polskich (Terpsychora) oraz ZAiKS-u. Został również odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis” i Honorową Złotą Gwiazdą Ministerstwa Kultury Republiki Litewskiej. W 2017 roku otrzymał tytuł „Wybitnego Polaka” od Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki są dostępne w Informacji Turystycznej: pl. Staromłyński 5, Lądek-Zdrój, tel. 74 8146 245.

19.00 Letnia Poczekalnia Coffee Ride – Inkubator Przedsiębiorczości – Stacja Rozwój, ul. Kolejowa 6

„Roztańczony Pegaz” – Cezary Łasiczka rozmawia z prof. Piotrem Śliwińskim

Prof. Piotr Śliwiński zaprezentuje wybór własny poezji, w której taniec gra główną rolę. Widzowie poznają sekrety autorów i tajniki ich wierszy. Taneczna liryka zagości w sercach zebranych.

Piotr Śliwiński – kierownik Zakładu Poetyki i Krytyki Literackiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przewodniczący kapituły Poznańskiej Nagrody Literackiej.

 

Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki są dostępne w Informacji Turystycznej: pl. Staromłyński 5, Lądek-Zdrój, tel. 74 8146 245.

21.30 Nowe Przestrzenie – Scena na Tarasach, Park Zdrojowy im. Jana Pawła II, Lądek-Zdrój

Spektakl „No Time with Borderline” Borderline Danza (Włochy)

Reżyseria i choreografia: Gjergj Prevazi
Tańczą: Luigi Aruta, Adriana Cristiano, Maria Carmela D’Angelo, Antonio Formisano, Jessica Passaro, Giada Ruoppo, Carmen Taddeo, Aurora Convertini, Alessia Muscariello, Cristian Cianciulli

No time, to poszukiwania artystyczne, które oparte są na cyklach zjawisk historycznych i społecznych. Zaczynając od obrazu koła, które jest pierwszym obrazem i pierwsza formą, jakiej człowiek doświadcza, na jego obwodzie spotykają się wygrani i przegrani, przestępcy i ofiary, żywi i martwi. Jego środek w tym przypadku to sprawiedliwość, a właściwe oddalenie się od niego, to metafora równości pomiędzy dobrem a złem, pomiędzy zbrodnią i karą, pomiędzy uwodzeniem i oporem, wreszcie pomiędzy miłością i nienawiścią.

Borderline Danza
Spektakl „No Time with Borderline” Borderline Danza

Borderline Danza powstało w 1998 r. z inicjatywy Claudio Malangone. Borderline Danza prezentuje około 30 przedstawień każdego roku: we Włoszech, na międzynarodowych festiwalach i wydarzeniach w całej Europie. Siedziba kompanii mieści się w Centro Sociale w Salerno.
Na rozwój choreograficzny formy i koncepcji grupy wpływa badanie ludzkiego umysłu i jego neurobiologii w różnych sytuacjach: choroba, emocje, lęki, kultura… Wszystko, co czyni człowieka istotą ludzką, rozwija się w niestabilnej równowadze między jasnością i ciemnością, ruchem i bezruchem, dźwiękiem i ciszą, obecnością i nieobecnością.
Wideo, muzyka, ciało i głos to elementy pracy choreograficznej, które mają nadać spektaklowi sens i znaczenie.
Od 2010 roku Borderline Danza jest częścią Altri Orizzonti, projektu i platformy dla sztuki współczesnej w Kampanii w południowych Włoszech oraz promotorem Dialoghi di Ra.ID, wydarzenia z partnerami z różnych regionów Włoch i z międzynarodowymi partnerami z Grecji, Hiszpanii, Armenii i Japonii.

7 lipca 2021 (środa)

18.00 – Inkubator Przedsiębiorczości – Stacja Rozwój, ul. Kolejowa 6, Lądek-Zdrój

Prezentacja filmowa wywiadu z Jackiem Przybyłowiczem – pokaz premierowy w ramach Audiowizualnego Archiwum Tańca

Jacek Przybyłowicz – jeden z najwybitniejszych polskich tancerzy i choreografów. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej i Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku pedagogika baletu. W latach 1987-1991 tancerz Teatru Wielkiego w Warszawie. Tańczył w Niemczech i w Izraelu. Przez wiele lat był związany z zespołem tańca współczesnego Kibbutz Contemporary Dance Company. Tańczył w Batscheva Dance Company w spektaklu „Kyr”. Odznaczony medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, przewodniczący rady programowej ds. tańca Instytutu Muzyki i Tańca.

Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki są dostępne w Informacji Turystycznej: pl. Staromłyński 5, Lądek-Zdrój, tel. 74 8146 245.

19.00 – Inkubator Przedsiębiorczości – Stacja Rozwój, ul. Kolejowa 6

„Kto sfałszował taniec?”- Wykład prof. Wojciecha Szafrańskiego

Prof. Wojciech Szafrański zabierze nas w pełną emocji podróż odsłaniającą tajemnice dzieł sztuki z motywem tańca i tancerzy. Kryminalistyczna opowieść o dziełach sztuki dotyczących tańca będących przedmiotem fałszerstw i sposobach działania (technicznych i psychologicznych) fałszerzy dzieł sztuki i handlarzy falsyfikatami.

Wojciech Szafrański – profesor Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, rzeczoznawca MKDNiS, ekspert rynku sztuki, historyk prawa, specjalizujący się w zagadnieniach prawno-ekonomicznych obrotu dziełami sztuki.

Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki są dostępne w Informacji Turystycznej: pl. Staromłyński 5, Lądek-Zdrój, tel. 74 8146 245.

20.00 – Scena Główna, Amfiteatr, ul. Orla 7, Lądek-Zdrój

Scena Debiutów

Tradycyjnie jeden z festiwalowych wieczorów poświęcony będzie pokazom debiutujących w ostatnim roku przedsięwzięć teatru tańca, ruchu, plastyki ciała. Zobaczymy etiudy przygotowane przez Szkołę Tańca Coco Dance Center z Brzegu, Zespoły Balbinki i Quest z Legnicy i laureatów XI Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego im. Bożeny Kociołkowskiej w Bytomiu (luty 2020).

Laureaci XI Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego im. Bożeny Kociołkowskiej w Bytomiu wystąpią w choreografiach:

  •  „Repeat” – choreografia: Marta Wiszczuk; muzyka: Rival Consoles; tańczą: Karolina Merda, Marta Wiszczuk;
  • „Reflexion” – choreografia: Angele Jara Villanueva; muzyka: Zack Hemsey; tańczy: Angele Villanueva;
  • „Można” – choreografia: Artem Rybalchenko; muzyka: collage muzyczny; tańczą: Angele Jara Villanueva, Artem Rybalchenko;
  • „Until the last breath” – choreografia: Julia Ciesielska; muzyka: Ludovico Einaudi; tańczy: Julia Ciesielska ;
  • „Smyčka” – choreografia: Viktorie Čápová; muzyka: Fhilip Glass; tańczą: Buchová Natálie, Martausová Elen, Gelová Vilma, Svitičová Julie, Dordová Miriam.

Szkoła Tańca Coco Dance Center wystąpią w choreografiach:

  • „Wdzięczność” – choreografia: Dariusz Mrowiec; tańczą: Ania Kruk, Hania Szymańska, Ava Kmiecik, Karolina Mielnik, Julia Konarska, Konrad Niżnik, Kacper Majgier;
  • „Trzy siostry” – choreografia: Andrzej Rolski; tańczą: Ania Kruk, Hania Szymańska, Ava Kmiecik.

Zespoły Tańca Quest i Balbinki wystąpią w choreografiach:

  • „Mamma Mia” – choreografia: Michał Kostempski; muzyka: mix Abba;
  • „Liberdade” – choreografia: Anna Beker; muzyka: Gotan Project.

Zespół Artystyczny Buziaki wystąpi w choreografii:

  • „Sen Julii” – choreografia: Karolina Wojtasik-Kocoń; muzyka: Abel Korzeniowski, Jasper Randall, The Hollywood Studio Symphony

Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki są dostępne w Informacji Turystycznej: pl. Staromłyński 5, Lądek-Zdrój, tel. 74 8146 245. Wejściówka obejmuje trzy wydarzenia wieczoru na Scenie Głównej.

21.00 – Scena Główna, Amfiteatr ul. Orla 7, Lądek-Zdrój

Taniec zDOLNEGO ŚLĄSKA – prezentacje etiud Baletu Opery Wrocławskiej

Dzięki współpracy MFT z Operą Wrocławską będziemy mogli ujrzeć na deskach naszego wydarzenia tancerzy baletu tej niezwykle ważnej dla życia kulturalnego Dolnego Śląska instytucji.

W ramach wieczoru zobaczymy prezentacje:

  •  „Two People” – choreografia: Michela Villa, Ludovico Tambara; muzyka: Kronos Media; Moderat: Pasquale Calatano; tańczą: Michela Villa, Ludovico Tambara;
  • „Wariacja Giselle z 1 aktu” – choreografia: Marius Petipa; muzyka: Adolf Adam; tańczy: Miho Okamura;
  • „Anna Karenina” – choreografia: Bożena Klimczak; muzyka: Rodion Shchedrin; tańczą: Anna Mendakiewicz, Daniel Agudo Gallardo;
  • „Makulogami” – choreografia: Bartłomiej Malarz; muzyka: Jan Sebastian Bach; tańczy: Marin Murayama;
  • „Skins” – choreografia: Sergi Martinez Castello; muzyka: Federico Albanese, Max Richter; tańczą: Anna Mendakiewicz, Daniel Agudo Gallardo;
  • „Pas de deux z 1 aktu z Dziadka do Orzechów. Opowieści Wigilijnej” – choreografia: Youri Vamos; muzyka: Piotr Czajkowski; tańczą Miho Okamura, Ludovico Tambara.

Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki są dostępne w Informacji Turystycznej: pl. Staromłyński 5, Lądek-Zdrój, tel. 74 8146 245. Wejściówka obejmuje trzy wydarzenia wieczoru na Scenie Głównej.

22.00 Scena główna, Amfiteatr, ul. Orla 7

Etiuda „Becoming” Company Idem (Szwajcaria)

Choreografia: Clément Bugnon, Matthias Kass
Tańczą: Clément Bugnon, Matthias Kass

Wraz z narodzinami istoty zaczyna się doświadczanie i uczenie się środowiska i jego rzeczywistości. Początkowo każdy niezdecydowany krok naprzód, wymaga ostrożności i rozwagi. Czas, który jest naszym wiernym towarzyszem w tym odkrywaniu, jest świadectwem naszej ścieżki. Ludzie, którymi się stajemy. Istoty, którymi się staliśmy.
W czerwcu 2016 roku utwór został nagrodzony „Nagrodą Erica Gauthiera” na Międzynarodowym Konkursie Choreografii w Hanowerze.

Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki są dostępne w Informacji Turystycznej: pl. Staromłyński 5, Lądek-Zdrój, tel. 74 8146 245. Wejściówka obejmuje trzy wydarzenia wieczoru na Scenie Głównej.

Etiuda „Becoming” Company Idem
Etiuda „Becoming” Company Idem

Company Idem założyli w 2011 r. Clément Bugnon i Matthias Kass. Tancerze poznali się podczas treningu tanecznego w słynnej Akademii Baletowej Szkoły im. Johna Cranko w Stuttgarcie. Zadebiutowali jako choreografowie utworem „Idem”, który odniósł natychmiastowy sukces i wystawiany był na wielu europejskich festiwalach.
Siła Company Idem polega na kreatywności i innowacyjności jej założycieli, a także na ich doświadczeniu jako tancerzy. Oprócz zamiłowania do wyrazistych ruchów Clément Bugnon i Matthias Kass cenią sobie wysokie standardy zawodowe swojej pracy. Ich wrażliwe i uważne osobowości przenikają ich produkcje, czyniąc je niezwykle autentycznymi. Do tej pory zajmowali się tematami egzystencjalnymi. To właśnie ten aspekt sprawił, że uznany na arenie międzynarodowej choreograf Eric Gautier był tak entuzjastycznie nastawiony do swojego utworu „Becoming” na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hanowerze w Niemczech w 2016 roku i doprowadził do przyznania mu „Nagrody Erica Gautiera”.
W 2017 roku Company Idem otrzymał regionalną nagrodę kulturalną fundacji CEPY w kantonie Vaud w Szwajcarii.

8 lipca 2021 (czwartek)

18.30 Inkubator Przedsiębiorczości -Stacja Rozwój, ul. Kolejowa 6, Lądek-Zdrój

Ewa Głowacka (1953-2020) – wspomnienie Sławomira Pietrasa

Sławomir Pietras – z wykształcenia prawnik, z zawodu dyrektor polskich teatrów operowych. Przez 40 lat kierował kolejno teatrami operowymi Wrocławia, Łodzi, Warszawy i Poznania. Wykreował wiele wybitnych i rzadko prezentowanych produkcji repertuaru klasycznego (Fidelio, Norma, Mefistofeles, Makbet, Ernani, Żydówka, Walkiria, Parsifal, autora „Die Kluge”) oraz dzieła kompozytorów współczesnych (Penderecki, Landowski, Britten, Szostakiewicz, Orff, Theodorakis i inni). Zrealizowano pod jego dyrekcją blisko 300 premier operowych i baletowych. Inicjator, współtwórca przeglądów i festiwali baletowych (Łódzkie Spotkania Baletowe, Lądeckie Lato Baletowe) oraz dyrektor Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie, Ave Maria w Czeladzi i Hoffmannowskiego w Poznaniu. Zasłużony Działacz Kultury, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Kawalerskim i Oficerskim Krzyżami Orderu Odrodzenia Polski. Od roku 2006 Honorowy Obywatel Lądka-Zdroju oraz laureat Nagrody Burmistrza Lądka-Zdroju „Ambasador Lądka-Zdroju”.

Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki są dostępne w Informacji Turystycznej: pl. Staromłyński 5, Lądek-Zdrój, tel. 74 8146 245.

20.30 Nowe przestrzenie – scena na lądeckim Rynku, Lądek-Zdrój

Spektakl „Sen Panny Franciszki”– Teatr Antoniny Jakubowskiej

Reżyseria i choreografia: Antonina Jakubowska
Muzyka: Jan Gromski
Scenografia i kostiumy: Bogumił Wiśniewski
Tańczą: Aleksandra Ziomek, Tomasz Markiewicz, Paweł Jacak, Krystian Szymanek
Muzyka na żywo: „Kapela Podwórkowa z Ulicy Hutniczej”

Spektakl miał premierę podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru w 2019 r. w Łodzi. Fabuła i inspiracja muzyczna utworu oparta jest na lwowskiej piosence podwórkowej „Ballada o pannie Franciszce” – historii w stylu „Romeo i Julii”. Mimo dramatyzmu opowieści, przedstawienie jest subtelne w przekazie, dalekie od nowomodnej kultury szoku. Choreografia opiera się na klasycznych technikach tańca, w połączeniu ze szczególnym ruchem aktorskim wykorzystywanym w filmach niemych.  Gościnnie w spektaklu wystąpi „Kapela Podwórkowa z Ulicy Hutniczej” ze Stronia Śląskiego.

Sen panny Franciszki
„Sen Panny Franciszki” – spektakl Teatru Antoniny Jakubowskiej
Spektakl „Three Ages” Company Idem
Spektakl „Three Ages” Company Idem (fot. Ida Zenna)

22.00 Scena główna, Amfiteatr, ul. Orla 7, Lądek-Zdrój

Spektakl „Three Ages” Company Idem (Szwajcaria)

Choreografia i reżyseria: Matthias Kass
Asystent choreografia: Clément Bugnon
Muzyka: Szymon Brzóska 
Tańczą: Mattia Saracino, Samir M’kirech, Simone Frederick Scacchetti 

W tradycji zachodniej uczy się nas, że nasza ludzka kondycja jest zasadniczo dwójkowa: kobieta kontra mężczyzna, dobry kontra zły, umysł kontra ciało. Jednak niezależnie od tego, czy uważamy te polaryzacje za przeciwstawne, czy za komplementarne, zawsze występuje trzeci element, którym jest relacja między nimi, spójnik, który je łączy. W związku z tym liczba trzy jest o wiele bardziej odpowiednią liczbą do zrozumienia siebie: początek – środek – koniec, narodziny – życie – śmierć, trzy wymiary przestrzeni (długość – szerokość – wysokość) i czas. To trójka przeszłości, teraźniejszości i przyszłości lub to, jak zawsze jesteśmy łącznikiem między naszymi rodzicami a następnym pokoleniem.

Inspiracją spektaklu „Three Ages” było przełożenie koncepcji tryptyku ze sztuk wizualnych na taniec. Spektakl składa się z serii solówek, duetów i triów. W solówkach trzy postacie ujawniają część swojej tożsamości. W duetach łączą się ze sobą na różne sposoby: interweniując, utrudniając, wycofując się, popychając do przodu, manipulując, podnosząc, wspierając… W ten sposób zanieczyszczają się nawzajem, a czarno-biały odsłania odcienie szarości. Ale tylko w triach znajdują jedność i całość. Podobnie jak koła zębate zegara, potrzebują siebie nawzajem, aby funkcjonować, poruszać się razem.

Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki są dostępne w Informacji Turystycznej: pl. Staromłyński 5, Lądek-Zdrój, tel. 74 8146 245.

9 lipca 2021 (piątek)

19.00 – Inkubator Przedsiębiorczości – Stacja Rozwój, ul. Kolejowa 6, Lądek-Zdrój

Wieczór autorski Sławomira Pietrasa – promocja książki „Zaproszenie do tańca”

Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki są dostępne w Informacji Turystycznej: pl. Staromłyński 5, Lądek-Zdrój, tel. 74 8146 245.

21.30 Scena główna, Amfiteatr, ul. Orla 7

Spektakl „Sól Ziemi Czarnej” Opera Śląska

Reżyseria, choreografia: Artur Żymełka
Muzyka: Wojciech Kilar, muzyka ludowa
Wykonawcy: soliści i zespół baletowy Opery Śląskiej

Choreografia spektaklu nawiązuje do estetyki dzieła Kutza, wplata elementy folkloru, groteskę, rubaszność w złożony język wypowiedzi. Warstwa muzyczna spektaklu czerpie z przebogatego dorobku Wojciecha Kilara; uzupełniają ją śląskie utwory ludowe. Silnie stylizowany spektakl baletowy, pozbawiony językowego skrępowania, jest skierowany do szerokiego spektrum widza w Polsce oraz poza jej granicami. Szczególną grupą odbiorczą jest młode pokolenie.

Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki są dostępne w Informacji Turystycznej: pl. Staromłyński 5, Lądek-Zdrój, tel. 74 8146 245.

10 lipca 2021 (sobota)

16.00 Scena główna, Amfiteatr, ul. Orla 7

Koncert „Dzieci dzieciom”
Podsumowanie warsztatów tanecznych 23. MFT dla dzieci i młodzieży.

Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki są dostępne w Informacji Turystycznej: pl. Staromłyński 5, Lądek-Zdrój, tel. 74 8146 245.

20.00 Scena główna, Amfiteatr, ul. Orla 7

Koncert finałowy „Lądek-Miasto Tancerzy”
Koncert prezentujący efekty warsztatów tanecznych 23. MFT. Wielkie święto tańca w Lądku-Zdroju.

Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki są dostępne w Informacji Turystycznej: pl. Staromłyński 5, Lądek-Zdrój, tel. 74 8146 245.