Magdalena Faszcza

INFORMACJE O PEDAGOGU

Tancerka, choreograf, certyfikowany instruktor tańca sportowego. Z wykształcenia nauczyciel, teatrolog. Instruktorskie szlify odbierała pod okiem mistrzowskiej pary tancerzy Karoliny Felskiej i Krzysztofa Wasilewskiego w latach 2001-2005. Stypendystka Marszałka Województwa w dziedzinie tańca.

Od 30 lat nieprzerwanie występuje na scenach polskich i europejskich. Występowała w największej w Polsce koprodukcji polsko- hiszpańskiej pt. „Zarzuela”, w spektaklach „Carmen Concierto” (NTF Małgorzaty Matuszewskiej) oraz Tablao- Warszawa. Wykreowała kilka autorskich spektakli taneczno- muzycznych między innymi: „Dar Królowej Róż”, Rewia „Magdalena y amigos” , „Oblicza Rytmu” ostatnio „Flamaña” i zespół „Ritmo Flamenco” –  https://www.youtube.com/watch?v=xS6_WH15JYU Współpracowała z Operą we Wrocławiu („Zarzuela”), Filharmonią Narodową (audycje muzyczne), Filharmonią w Olsztynie (2 sezony„Dziadka do orzechów”). Lubi artystyczne eksperymenty dlatego wzięła udział w projekcie „Queen”, współtworzyła taneczno-satyryczne oblicze Teatrzyku Piosenki Satyrycznej „Czyści jak łza”. Od 18 lat z powodzeniem prowadzi olsztyńskie Studio Animacji Ruchowej „RYTM” w którym poza nauką tańca organizuje koncertach polskich i zagranicznych artystów flamenco: Magda Navarrete, Sandra Cisneros, Mateo el Gallito,Nadia Mazur, Andrzej Lewocki, Kuba Wagner, Alejandro Silva, Rubin de la ana, Carmen Fernandez, Jesus Fajardo, Marta Bonilla, Eliza La Mora, Marta Robles, Arturo el Polaco i inni. Doskonali swój warsztat flamenco u takich sław jak Andres Pena, Mercedes Ruiz, Manuel Betanzos, Milagros Menjibar, Juan Paredes, Angel Atienza, Mariana Olachea. Ponadto szkoli się regularnie m.in. z technik tańca irlandzkiego, tańca współczesnego, latino i bellydance. Bierze udział w warsztatach rehabilitacji dla tancerzy oraz izraelskiej formy ruchu GaGa. Na scenie łączy pasję, kobiecą delikatność z siłą i humorem. W tym roku kończy studia „Taniec i ruch w terapii i rozwoju” na SWPS w Sopocie

FLAMENCO

Flamenco jest sztuką zrodzoną z czysto ludzkiej potrzeby ekspresji. To indywidualna, osobista forma wyrażania uczuć i emocji za pomocą śpiewu, muzyki i tańca. Spontaniczność, prostota i autentyzm- charakteryzowały tę sztukę od zarania i nadal stanowią najważniejsze jej wyznaczniki. Flamenco to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Nosi w sobie ogromny szacunek do maestros- czyli starszych, bardziej doświadczonych flamencos. Od 2010 roku jest światowym niematerialnym dziedzictwem kulturowym wpisanym na listę UNESCO. Flamenco stale ewoluuje, możemy je odnaleźć w małym tablao (pub, mała knajpka z pokazami tańca), w namiocie czy na ulicy podczas ferias (święto np. miasta, regionu, i inne). Przede wszystkim jednak na scenach koncertowych i teatralnych w różnych częściach świata. Flamenco jest podróżą, odnajdywaniem przestrzeni, które zawarte są w tej bogatej tradycji. Podróżą w głąb siebie, w poszukiwaniu emocji i energii dotąd uśpionej lub nieuświadomionej. Flamenco to uwodzicielska tajemnica, wulkan energii ujęty w karby skomplikowanych rytmów, to wreszcie słoneczny temperament, który ubarwia codzienność.

NA TEGOROCZNYM FESTIWALU Magdalena poprowadzi technikę tańca z mantónem- tradycyjną hiszpańską chustą.

Stroje na finał: Całość na czarno/ buty na  stabilnym obcasie – pantofle z zakrytymi palcami. Spódnica/ suknia do ziemi, może być obcisła ale nie może krępować ruchów- styl hiszpański czyli falbana, rękaw 3/4 dekolt, bluzka hiszpanka- KOBIECO!!!

Mężczyźni – koszula, spodnie garniturowe, kamizelka, pantofle garniturowe lub buty  latino na niskim obcasie.

Kobiety – będą tańczyć z kolorowymi chustami w stylu hiszpańskiego mantonu – duże chusty z długimi frędzlami – przywiozę z sobą 12 sztuk do wypożyczenia.

 

Related Works