Jolanta_Kaszubska_k

Jolanta Kaszubska

INFORMACJE O PEDAGOGU

Jolanta Kaszubska podstawy tańca zdobyła w Gliwickiej Szkole Baletowej Marii Szewczenko, w liceum tańczyła turniejowy taniec towarzyski a na studiach tańczyła w Zespole Pieśni i Tańca Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Założycielka Akademii Tańca „Alhambra” w Gliwiach, gdzie od roku 2004 prowadziła zajęcia tańca orientalnego i gypsy dance.  Uczestniczyła w  rocznym kursie ISODAC (Linz, Kair) u prof. Hassana Khalil, licznych warsztatach, kursach i festiwalach w Stambule, Kairze oraz wielu ośrodkach tańca w Niemczech i Czechach. Przez krótki okres współpracowała również z romskim zespołem muzycznym. Od kilku lat zgłębia podstawy klasycznej filozofii chińskiej i jest wielką propagatorką prozdrowotnego qi gong.

Gypsy dance

Taniec cygański (gypsy dance) pełen ekspresji, emocjonalny taniec wywodzący się z tańców taborowych inspirowany wielowiekową kulturą tańców indyjskich, arabskich, bałkańskich i wielu innych napotykanych na drodze wędrujących taborów cygańskich.

Wirujące falbaniaste, barwne spódnice, pełne gracji ruchy rąk i sekwencje kroków wprowadzają nas w niepowtarzalny klimat cygańskich ognisk, pasji, kobiecości i celebracji radości życia.
Warsztat dla kobiet w każdym wieku uwielbiających taniec i dobrą zabawę.

Stroje na finał: Spódnica szeroka, co najmniej z 2 kół plus falbana (po wcześniejszym zgłoszeniu tel. 601837144 można wypożyczyć), biała bluzka typu carmen (im więcej falbanek, tym lepiej), szeroki pas, barwne chusty, dużo kolorowej biżuterii, tańczymy boso.

Related Works