Maciej Sheva Mołdoch

INFORMACJE O PEDAGOGU

Aktywny tancerz, reprezentant Polski, instruktor tańca z międzynarodowym doświadczeniem scenicznym i pedagogicznym. Zaczął swoją przygodę z tańcem w 2009 roku. Jego głównymi stylami poruszania się są popping, hip-hop i locking. Sheva jest jednym z bardziej rozpoznawalnych tancerzy w Europie Środkowo-Wschodniej, głównie dzięki wielu udanym startom na międzynarodowych zawodach tanecznych, warsztatom, sędziowaniu i unikatowemu stylowi poruszania się.
W Polsce duży rozgłos przyniósł mu udział w programach telewizyjnych – Got to Dance (w którym otrzymał nagrodę jury dla najlepszego uczestnika edycji i trzecie miejsce w głosowaniu widzów), a także Mam Talent (w którym dotarł do finału). W 2014 roku poza kulturą hip-hopową zaczął pojawiać się na deskach teatrów. W 2016 roku wygrał pierwszą w Polsce edycję festiwalu Hip-Hop w Teatrze, jako tancerz w kategorii duetów i jako choreograf w kategorii grup, by w następnej edycji powtórzyć swój sukces. W ciągu roku Sheva odwiedza wiele miejsc w Europie, ucząc, sędziując, uczestnicząc w walkach, ale przede wszystkim dzieląc się pozytywną energią z ludźmi. Obecnie wykłada na Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku Taniec Nowoczesny.

Główne osiągnięcia:
I miejsce Funkin Stylez Germany selection, Niemcy, Berlin
I miejsce SDK Germany, Niemcy, Dusseldorf
I miejsce GBG Jam, Szwecja, Sztokholm
I miejsce Baltic Session, Estonia, Talin
I miejsce Vilnius Street Battle, Litwa, Wilno
I miejsce Juste Debout Italy, Włochy, Rzym
I miejsce X-Step Dance Battle, Niemcy, Berlin
I miejsce Dance Legend Battle, Rosja, Soczi
I miejsce Back to the Future, Rosja, Moskwa
II miejsce Summer Dance Forever, Holandia, Amsterdam
II miejsce King of Europe, Szwecja, Sztokholm
II miejsce SDK World Battle, Czechy, Jedovnice
II miejsce Rhurpott Battle, Niemcy, Herne
II miejsce Straight End Battles, Litwa, Wilno
II miejsce Juste Debout Nordic, Szwecja, Malmo
Top 24 Summer Dance Forever popping, Holandia, Amsterdam
Top 8 i Top 16 dwukrotnie na Funkin Stylez, Niemcy, Berlin, Düsseldorf, Bochum
I miejsce Gdansk Dźwiga Muzę, 3 razy
I miejsce Rytm Ulicy, popping 3 razy, hip-hop i hip-hop duety
I miejsce Catch the Flava AllStyles Battle
I miejsce The Styles Crash
Trzykrotny Laureat konkursu Hip-Hop w Teatrze
Zwycięzca wielu innych zawodów tanecznych.

POPPING

Popping jest stylem tańca, który powstawał na przełomie lat 70-80 na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Swoją nazwę zawdzięcza specyficznemu efektowi dynamicznego spinania mięśni w rytm muzyki, który ze względu na wygląd przypomina strzelanie, wybuchanie (ang. pop). Popping w czystej formie obejmuje trzy podstawowe elementy: taniec, oparty na amerykańskich social dances lat 70. do muzyki funk, pozycje, które przyjmuje tancerz, oraz wspomniany już wcześniej pop. W szerszym ujęciu popping to także inne style poruszania wchłonięte niejako przez kulturę tego tańca. Takimi stylami są na przykład waving, który opiera się na tworzeniu iluzji fali przepływającej przez ciało; robot, który imituje ruchy mechaniczne; floating, który wypromowany mocno przez Michaela Jacksona sprawia wrażenie przemieszczania się po parkiecie w magiczny sposób; tutting, który wykorzystuje ciało, niczym swoistą mozaikę to zabawy kształtem i formą poszczególnych części ciała. Stylów poruszania się jest wiele więcej, a każdy z nich opiera się na określonych podstawach ruchowych, które tworzą daną iluzję w ruchu. Na warsztatach poznacie tajniki tego pięknego i niezwykłego stylu. Nauczycie się, jak budować taneczne iluzje i będziecie się przy tym dobrze bawić.

Related Works