Popping
Opis techniki
Popping jest stylem tańca, który powstawał na przełomie lat 70-80 na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Swoją nazwę zawdzięcza specyficznemu efektowi dynamicznego spinania mięśni w rytm muzyki, który ze względu na wygląd przypomina strzelanie, wybuchanie (ang. pop). Popping w czystej formie obejmuje trzy podstawowe elementy: taniec, oparty na amerykańskich social dances lat 70. do muzyki funk, pozycje, które przyjmuje tancerz, oraz wspomniany już wcześniej pop. W szerszym ujęciu popping to także inne style poruszania wchłonięte niejako przez kulturę tego tańca. Takimi stylami są na przykład waving, który opiera się na tworzeniu iluzji fali przepływającej przez ciało; robot, który imituje ruchy mechaniczne; floating, który wypromowany mocno przez Michaela Jacksona sprawia wrażenie przemieszczania się po parkiecie w magiczny sposób; tutting, który wykorzystuje ciało, niczym swoistą mozaikę to zabawy kształtem i formą poszczególnych części ciała. Stylów poruszania się jest wiele więcej, a każdy z nich opiera się na określonych podstawach ruchowych, które tworzą daną iluzję w ruchu.
STRÓJ NA FINAŁ:
Biały t-shirt, marynarka, spodnie materiałowe, mogą być w kant (nie jeansy i nie dresy), buty dowolne, może być kapelusz.
INFORMACJE O PEDAGOGU
Maciej „Sheva” Mołdoch
Aktywny tancerz, reprezentant Polski, instruktor tańca z międzynarodowym doświadczeniem scenicznym i pedagogicznym. Zaczął swoją przygodę z tańcem w 2009 roku. Jego głównym stylem poruszania się jest popping, lecz podczas lat nauki ruchu zdołał opanować także takie style, jak hip-hop, locking, czy w wersji podstawowej house dance, breaking i elementy teatru tańca. Sheva jest jednym z bardziej rozpoznawalnych tancerzy w Europie Środkowo – Wschodniej, głównie dzięki wielu udanym startom na międzynarodowych zawodach tanecznych, warsztatom, sędziowaniu i unikatowemu stylowi poruszania się. W Polsce duży rozgłos przyniósł mu udział w programach telewizyjnych – Got to Dance (w którym otrzymał nagrodę jury dla najlepszego uczestnika edycji i trzecie miejsce w głosowaniu widzów), a także Mam Talent (w którym dotarł do finału). W 2014 roku poza kulturą hip-hopową zaczął pojawiać się na deskach teatrów. W 2016 roku wygrał pierwszą w Polsce edycję festiwalu Hip-Hop w Teatrze, jako tancerz w kategorii duetów i jako choreograf w kategorii grup, by w następnej edycji powtórzyć swój sukces. W ciągu roku Sheva odwiedza wiele miejsc w Europie, ucząc, sędziując, uczestnicząc w walkach, ale przede wszystkim dzieląc się pozytywną energią z ludźmi.

Główne osiągnięcia:
- I miejsce Funkin Stylez Germany selection, Niemcy, Berlin
- I miejsce SDK Germany, Niemcy, Dusseldorf
- I miejsce GBG Jam, Szwecja, Sztokholm
- I miejsce Baltic Session, Estonia, Talin
- I miejsce Vilnius Street Battle, Litwa, Wilno
- I miejsce Juste Debout Italy, Włochy, Rzym
- I miejsce X-Step Dance Battle, Niemcy, Berlin
- I miejsce Back to the Future, Rosja, Moskwa
- II miejsce King of Europe, Szwecja, Sztokholm
- II miejsce SDK World Battle, Czechy, Jedovnice
- II miejsce Rhurpott Battle, Niemcy, Herne
- II miejsce Straight End Battles, Litwa, Wilno
- II miejsce Juste Debout Nordic, Szwecja, Malmo
- Top 24 Summer Dance Forever popping, Holandia, Amsterdam (jako pierwszy Polak w historii tego wydarzenia)
- Top 8 i Top 16 dwukrotnie na Funkin Stylez, Niemcy, Berlin, Düsseldorf, Bochum
- I miejsce Gdańsk Dźwiga Muzę, 3 razy
- I miejsce Rytm Ulicy, popping 3 razy, hip-hop i hip-hop duety
- I miejsce Catch the Flava AllStyles Battle
- I miejsce The Styles Crash
- Zwycięzca wielu innych zawodów tanecznych.
Spektakle:
- Poruszenie
- ŻycieNie
- Przedmiot Nieocenionej Wartości
- Open Funk (choreograf, zwycięzca Hip-Hop w Teatrze Festival 2016)
- Martwy Pixel (tancerz, choreograf, zwycięzca Hip-Hop w Teatrze Festival 2016)
- John Spilsbury
- Przechytrzyć Diabła (tancerz i choreograf, zwycięzca Hip-Hop w Teatrze Festival 2018, zdobywca Nagrody Publiczności)