Martyna Maczura

INFORMACJE O PEDAGOGU

Martyna Maczura – vel MARTI z duetu Marti & Dolot by BędemŁabędem

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Od dzieciństwa zafascynowana pięknem ludzkiego ciała i zmiennością jego formy, dąży do kreowania go w przestrzeni. Od dziecka nie może usiedzieć na miejscu, ciągle gdzieś spieszy, by poznawać i doświadczać nowych rzeczy. Cały czas się rozwija i poszukuje, w różnych stylach tanecznych, przez współczesny, balet, flamenco, hip hop, czy afro. Najbardziej jednak w sercu gra jej Bachata. Swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie związane z tym stylem stale rozwija w kraju i za granicą. We Wrocławiu na stałe prowadzi zajęcia z Bachaty i Wstępu do Technik tańca.
Z umiłowania ciała, dla poszerzania świadomości rozwija treningi dla tancerzy skupione na metodzie Pilates, której jest nauczycielem. W każdej pracy z ciałem szuka idealnej linii, która pozwala jej uczniom utrzymywać postawę, rozwijać możliwości i tworzyć piękne detale. Miłośniczka Włoch i słońca… la dolce vita.

BACHATA SOLO

Bachata to niezwykle przyjemny i prosty taniec pochodzący z Dominikany. Potrafi być sensualna, bardzo kobieca ale i zdecydowana i szybka, dzięki temu pozwala wyzwalać emocje, takie jakimi akurat chcemy się podzielić.
Na zajęciach, tworząc choreografię nauczymy się być i delikatne, i bardziej drapieżne. Skupimy się na pracy rąk i stóp, uzupełniając je o pracę całego ciała. Będziemy pracować nad techniką, tak by każda z Was poczuła się swobodnie w wykonywanym ruchu i jego intencji. Popracujemy nad koordynacją ruchową, płynnością i lekkością w tańcu oraz pewnością siebie.

Related Works