Martyna Maczura i Paweł Dolata (Marti & Dolot by BędemŁabedem)

INFROMACJE O PEDAGOGACH

Znani wieloletni wrocławscy instruktorzy Bachaty. Tancerze zarażający swoim zamiłowaniem do tańca.
Nauczyciele z pasji i miłości do ludzi. Taniec kochają od zawsze. Swoją wiedzę zgłębiają w Polsce i za granicą na największych festiwalach tanecznych. Wspólnie dotarli również na Dominikanę, gdzie narodziła się Bachata, by u źródeł czerpać wiedzę i inspiracje na temat tego tańca. Razem prowadzą zajęcia od 5 lat, poprowadzili setki godzin warsztatów i lekcji indywidualnych, prowadzą kilkanaście grup regularnych bachaty.
Rozwijając się, poszukują również w innych stylach tanecznych od salsy, przez taniec współczesny, elementy baletu czy afro. Rozkładają każdy ruch na najdrobniejsze czynniki by swoim uczniom ułatwiać poznawanie i uczenie się nowych ruchów.
Generalnie – jest taki niuans w nauce u Pawła, że w druga stronę jest tak samo, ale odwrotnie. Przyjdź, a się przekonasz, że ciężka praca może być przyjemna. Uwielbiają uczyć, a są w tym wyjątkowi!

BACHATA
(warsztat dla par​)

Bachata to niezwykle przyjemny i prosty taniec pochodzący z Dominikany. Bachata jako taniec ulicy, powstała po to aby się bawić – jedno z tłumaczeń słowa ‚bachata’ oznacza zabawę. Stworzona została poprzez pomieszanie merengue, bolero i sonu, z wpływami wszystkich innych tańców, dzięki takim korzeniom potrafi być bardzo sensualna, ale i dynamiczna. Zróżnicowanie bachaty pozwala świetnie bawić się na parkiecie. W tej chwili jest to jeden z najczęściej tańczonych styli na świecie. Jako taniec tzw. Socjalowy – jest stylem improwizowanym, z natury uczymy Panów prowadzić partnerki, a Panie podążać za ich prowadzeniem, dzięki temu tańczony jest przez wszystkich i w każdym zakątku świata. Na zajęciach nauczycie się podstawowych zasad leading & following. Dzięki tym zasadom uczymy się wyczuwać partnera w innych stylach i sytuacjach życiowych.  Tworząc ciekawą choreografię, będziecie podążać przez różne style bachaty od tej szybszej po sensualną.  Umiejętności nabyte w Polsce z powodzeniem możecie wykorzystywać na światowych parkietach.

Stroje na finał:

– zamysł biało czarny 

– najlepiej jakby strój (np. legginsy był z jednej czarne z drugiej białe) 

– obuwie – partnerki baletki najlepiej czarne, partnerzy – czarne nierzucające się w oczy

– góra w przypadku partnerek raczej dopasowana, dół legginsy długie + spódniczka baletowa 

– mogą występować akcenty zebry

– partnerzy – góra dopasowana (krótki lub długi rękaw), dół spodnie – białe/czarne albo biało-czarne długie

Related Works