Kristina Tutina Mołdoch

INFORMACJE O PEDAGOGU

Choreograf, pedagog tańca, aktywna tancerka z wieloletnim doświadczeniem w pracy zawodowej. Obecnie mieszka w Polsce. Skończyła Moskiewską Szkołę Baletową, choć zajmuje się głównie stylami ulicznymi. Swoją wiedzę zdobywała jeżdżąc po całym świecie, wielokrotnie odwiedzając Stany Zjednoczone Ameryki, czy Koreę Południową. Kriss wygrała wiele międzynarodowych konkursów tanecznych zarówno, jako choreograf i jako tancerka. Podczas warsztatów zawsze dzieli się dużą dawką wiedzy, ale też humoru i dobrej energii.

Najważniejsze osiągnięcia:

  • I miejsce Keep On Dancing All Star Ladies, Korea Południowa
  • III miejsce World of Dance Poland jako choreograf
  • I miejsce Respect My Talent (kilkukrotnie), Rosja
  • I miejsce Red Bull BC One Hip-Hop i Popping
  • Laureat konkursu Hip-Hop w Teatrze w kategorii duety
  • Uczestnik największego programu telewizyjnego w Rosji Tancy.

POPPING

Popping jest stylem tańca, który powstawał na przełomie lat 70-80 na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Swoją nazwę zawdzięcza specyficznemu efektowi dynamicznego spinania mięśni w rytm muzyki, który ze względu na wygląd przypomina strzelanie, wybuchanie (ang. pop). Popping w czystej formie obejmuje trzy podstawowe elementy: taniec, oparty na amerykańskich social dances lat 70. do muzyki funk, pozycje, które przyjmuje tancerz, oraz wspomniany już wcześniej pop. W szerszym ujęciu popping to także inne style poruszania wchłonięte niejako przez kulturę tego tańca. Takimi stylami są na przykład waving, który opiera się na tworzeniu iluzji fali przepływającej przez ciało; robot, który imituje ruchy mechaniczne; floating, który wypromowany mocno przez Michaela Jacksona sprawia wrażenie przemieszczania się po parkiecie w magiczny sposób; tutting, który wykorzystuje ciało, niczym swoistą mozaikę to zabawy kształtem i formą poszczególnych części ciała. Stylów poruszania się jest wiele więcej, a każdy z nich opiera się na określonych podstawach ruchowych, które tworzą daną iluzję w ruchu. Na warsztatach poznacie tajniki tego pięknego i niezwykłego stylu. Nauczycie się, jak budować taneczne iluzje i będziecie się przy tym dobrze bawić.

Stroje na finał: luźne spodnie w ciemnych kolorach, jasna luźna bluzka albo long-sleeve oversize i można jakiś kapelusz fedora

Related Works