Anna Beker

INFORMACJE O PEDAGOGU

ANNA BEKER – mgr sztuki, dyplomowany pedagog i choreograf tańca, zawodowa tancerka.

Wykładowca tańca jazzowego na kierunku musicalowym w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Choreograf zespołu Flexi & Fusion Dance Group (Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Sztuki Baletowej 2017 w Elblągu) oraz teatru tańca Patos Potatos Dance Company (I nagroda podczas Ogólnopolskiego Konkursu Teatrów Tańca 2019 KTT w Kielcach). Założycielka szkoły Jazz Dance Studio w Poznaniu. Współpracuje z Korea Dance Association w Korei Południowej oraz FIDAF – Federation of International Dance Festivals. Jurorka Korean International Contemporary Dance Competition 2017, 2018 i 2019 r. Choreograf spektakli tanecznych m.in. „pART1, „pART2”, „trzy”, „Something in the water”, „OneNiedoskonałe”, „War”, „Przebudzenie” oraz programów tv (You Can Dance: Natalii Madejczyk i Tito, Taniec z Gwiazdami (TVN): Ewa Szabatin i Rafał Bryndal), teledysków (donGURALesko, Buldog).

Swoją edukację rozpoczęła w Państwowej Szkole Baletowej w Poznaniu, tytuł magistra uzyskała na kierunku TANIEC o specjalności Pedagogika Baletowa na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Tańczyła w repertuarze współczesnym i jazzowym w Polsce i we Francji (m.in. „Chantier Public” chor. J. Froger, „Colours” chor. P.Heil). Stypendystka Stage de Danse Group des Huit we Francji: jazz, modern, contemporary, taniec klasyczny, barre au sol. Techniki jazzowej uczyła się u Matt Mattoxa i Martine Mattox. W technice contemporary oraz contact improvisation szkoliła się w Tanzquartier w Wiedniu. Ukończyła również Podyplomowe Studia Teorii Tańca UMFC w Warszawie, a także liczne szkolenia m.in. z techniki modern Jose Limona, kreacji i pracy nad ruchem w Teatrze Tańca Piny Bausch, metodyki nauczania tańca klasycznego (Royal Danish Ballet School August Bournonville, Prof. Thomas Lund), metodyki pracy i repertuaru w zespole Johna Neumeiera (Prof. A. Grabka).

Od 2001 r. współpracuje jako pedagog i choreograf ze szkołami baletowymi w Polsce, Danii, Niemczech i Francji oraz zespołami tanecznymi, tworząc choreografie oraz przygotowując uczniów do konkursów w kategorii tańca współczesnego, jazzowego i klasycznego. Od 2012 r. przygotowuje również choreografie dla gimnastyczek artystycznych w Poznaniu, Kadry Narodowej Tańca na Wózkach ,a także Mistrzów Europy 2016 oraz finalistów Mam Talent – Katarzyny Błoch i Marka Zaborowskiego.

TANIEC WSPÓŁCZESNY

(grupa śr. zaawansowana)

Taniec współczesny Zajęcia będą opierały się na pracy nad techniką ruchu, dynamiką, zmianami kierunków w przestrzeni, przepływem samego ruchu, ale także nad rolą intuicji w kreowaniu ruchu. Zajęcia składają się z pracy na podłodze – floorwork oraz kombinacji przestrzennych z wykorzystaniem ciężaru ciała. Oprócz samej techniki, będziemy pracować nad stworzeniem etiudy choreograficznej związanej z tematem wolności.

TANIEC KLASYCZNY

Warsztat tańca klasycznego przeznaczony dla tancerzy różnych styli tanecznych. Lekcja składa się w pierwszej części z ćwiczeń barre au sol, ćwiczeń przy drążku, a druga jej część jest przeznaczona na pracę nad piruetami i skokami. Podczas zajęć nie jest wymagane maksymalne wykręcenie nóg en dehors.

Related Works