Jacek_Wazelin_mini

Jacek Wazelin

INFORMACJE O PEDAGOGU

Jacek Wazelin ma na swoim koncie wiele spektakularnych osiągnięć w dziedzinie tańca musicalowego. Przygodę z tańcem rozpoczął w zespole tańca ludowego jako ośmiolatek, a potem przez wiele lat tańczył w najlepszej w Polsce formacji tańca towarzyskiego „Takt” z Chełma. Z nią właśnie zdobył Mistrzostwo Polski i IV miejsce na Świecie.

Został tancerzem etatowym w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Jednak to był dopiero początek jego błyskotliwej kariery. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji, a może też odrobinie talentu, dostał się do niemieckiej produkcji musicalowej „Mamma Mia – Come Together”. Praca w międzynarodowej obsadzie weszła mu w krew i po pierwszym sezonie artystycznym dostał ofertę objęcia funkcji kierownika baletu i asystenta choreografa. Kolejnym jego sukcesem był angaż w kultowym musicalu West Side Story z udziałem gwiazd niemieckiej sceny musicalowej. Był wykładowcą tańca jazzowego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. W dziedzinie tańca jazzowego jest uznawany za eksperta w Polsce i na świecie.

Po powrocie do Polski postawił na przekazywanie wiedzy i naukę/propagowanie musical dance. Następnie przez 6 edycji był filarem choreograficznym programu You Can Dance w stylu Broadway Jazz. Równocześnie tworzył choreografie do spektakli teatralnych tj. „Jajo węża” w Teatrze Jaracza w Łodzi i „Płomień żądzy” w krakowskiej Bagateli. Był choreografem musicali wystawianych w Teatrze Rampa jako owoc współpracy z Teatrem Muzycznym Tintilo.

W cieniu”, „Zaczarowani”, „Opowieść wigilijna”, „Księżniczka Sara”. Jest organizatorem festiwali i warsztatów tanecznych, które stoją zawsze na najwyższym poziomie merytorycznym. Jego pracą i pasją jest taniec w wielu wymiarach i ciągłe jego doskonalenie. Obecnie można go zobaczyć w musicalu Chicago w Krakowskim Teatrze Variete. Jest pedagogiem, tancerzem i choreografem z umiejętnościami menedżerskimi.

ALL THAT JAZZ

Duża dawka tańca jazzowego w wydaniu teatralnym. Pracujemy nad techniką, ekspresją, wyrazem i charakterem w tańcu. Na warsztacie skupimy się na klasycznej formie tańca jazzowego, poczujemy magię sceny. Przeniesiemy się w świat najbardziej znanych i lubianych musicali broadwayowskich. Tak jak muzyka musicalowa pełna barw i kolorów, tak zajęcia All that jazz to kształtowanie umiejętności wyrażania palety uczuć na scenie w świetle reflektorów. To praca nad świadomością ciała, jako najważniejszym instrumentem tancerza/aktora. Zapewne każdy zna najsłynniejsze musicale i ich adaptacje filmowe. Te zajęcia to podróż w czasie i przestrzeni. Od West Side Story i brudnych dzielnic Nowego Jorku po Chicago, i jego iście więzienny klimat. Może warto wybrać się w taką podróż?

 

Related Works