Ewa Mikołajczak

INFORMACJE O PEDAGOGU

Ewa jest doświadczoną i certyfikowaną terapeutką, choreoterapeutką, trenerem rozwoju osobistego i coachem. Od 2002 roku prowadzi regularne terapie indywidualne i grupowe, sesje oddechowe, warsztaty i ustawienia.
Ruchem i tańcem zajmuje się od czasów szkolnych i studenckich – najpierw tańcząc w zespołach pieśni i tańca, potem studiując i stosując choreoterapię w swojej pracy.

Ukończyła psychologię kliniczną w warszawskiej Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. W Australii skończyła studia psychologii alternatywnej w ośrodku „Breathconnection” u specjalisty Rebirthingu – Nemi Nath.

Choreoterapię studiowała u Liliany Owoc-Pierzchały, Zuzanny Pędzich, Detlefa Kapperta w ramach szkoleń organizowanych przez Polskie Towarzystwo Choreoterapeutyczne i Polski Teatr Tańca w Poznaniu, uzyskując w 2010 roku tytuł instruktora choreoterapii.
Jej szeroka znajomość psychologii w połączeniu z różnymi metodami terapii, zwłaszcza tańca i ruchu, oddechu, uzdrowień i samorozwoju wspiera w rozpoznaniu mechanizmów działania i inspirowaniu do pozytywnej zmiany. Swoimi trafnymi wglądami i wyczuciem prawdy wpływa na przemiany na najgłębszych poziomach uczestników swoich warsztatów.

Prywatnie jest mamą, babcią, pasjonatką sportów zimowych, przewodniczką górską. Kocha zapach świeżo mielonej kawy, flamenco i gospel.

CHOREOTERAPIA I i II stopnia

W bezpiecznej atmosferze, poprzez ruch i muzykę, medytacje i wizualizacje, doświadczać będziesz pogłębienia świadomości swojego ciała i emocji, dzięki czemu utknięte i nie przeżyte do końca uczucia, traumy, które zapisały się w ciele pod postacią napięć będą mogły stopniowo i delikatnie być objęte i zaopiekowane, przez co bezpiecznie uwolnione i uzdrowione. W rezultacie oddech staje się pełniejszy, ciało uwalnia się od chronicznych napięć, umysł jest jaśniejszy i sprawniejszy, a w uczuciach zaczyna panować spokój i coraz więcej radości. I zmiany te nie są tylko krótkotrwałe czy przynoszące doraźną ulgę i poprawę nastroju, ale pozytywny wpływ rozpoczętych procesów integrowania ciała, umysłu i emocji trwa jeszcze długo po zakończeniu zajęć i pozwala cieszyć się trwałymi pozytywnymi efektami. Na zajęcia przychodzimy w wygodnych ubraniach, boso lub w skarpetach, dobrze jest mieć swój kocyk końcowej relaksacji, tańczymy boso lub skarpetach.

Related Works