Salsa

(od 15 lat - grupa średnio zaawansowana)

Opis techniki

Salsa to słowo po hiszpańsku oznaczające sos lub smak, sugerujący pikantne i aromatyczne doznania, co w odniesieniu zarówno do tańca jak i muzyki można łączyć z faktem, że salsa w warstwie muzycznej łączy elementy różnych gatunków muzycznych, a w tanecznej kroki wielu innych tańców, przy czym doznania w obu tych przypadkach są pikantne i gorące. Salsa w muzyce narodziła się w latach 1940–1970 z fuzji rytmów afrokubańskich i karaibskich pod dużym wpływem jazzu. Rozwijała się zarówno na Kubie, w Portoryko, Nowym Jorku, jak i innych krajach latynoskich regionu Karaibów. Podczas warsztatów na Międzynarodowym Festiwalu Tańca zajęcia z salsy będą prowadzone na podstawie salsy shines, czyli salsy solo. Będziemy „mieszać” style salsy, (Salsa New York styl „na 2” (mambo on 2), Salsa Los Angeles styl „na 1”, Salsa kubańska – casino) pozwalając uwolnić emocje i tworząc wyjątkowo „pikantną i aromatyczną” choreografię. Zajęcia przeznaczone są dla osób w każdym wieku.

STRÓJ NA FINAŁ: Czarna, krótka sukienka z frędzlami, ozdoby na ręce, szyje z kamieni (w stylu swarovsky). Buty do tańca.

Show Dance

(od 15 lat)

Opis techniki

Show Dance to warsztat który gwarantuje, że poczujesz się na scenie jak prawdziwa gwiazda. To nie tylko warsztat taneczny, ale mały spektakl, opowiadający historie. Tematyką zazwyczaj są kultowe filmy muzyczne i musicale, ale także inne charakterystyczne motywy przewodnie. Jeżeli jeszcze nie byłeś na warsztacie z Michałem, to możesz być pewien, że będzie to prawdziwe show. A skoro o widowisku mowa, to nie może zabraknąć w nim technik tańca współczesnego, jazzowego, burleski, latino, broadwayu, ale też hip-hopu czy videoclipu. Nie ma tu ścisłe określonych zasad, zakazów czy nakazów. Często wykorzystuje się rekwizyty, scenografie czy inne efekty. Zajęcia skierowane dla każdego nie zależne od i wieku, płci. Jeżeli lubisz wyzwania, masz w sobie dużo pozytywnej energii i chcesz łamać konwenanse to warsztat dla Ciebie!!!

STRÓJ NA FINAŁ: Czerwone, krótkie sukienki, czarne płaszcze lub marynarki, zasłaniające całkowicie sukienkę. Buty taneczne.

Latino Show Dance

(od 15 lat)

Opis techniki

Technika taneczna skierowana do wszystkich lubiących poruczać się w klimacie latynoskich rytmów rodem z Kuby, Brazylii czy Dominikany. W technice tej możemy spotkać elementy salsy, cha-chy, samby i innych pulsujących rytmów, które łączę z bogactwem sekwencji pochodzących z innych szkół: funky, tańca współczesnego etc. Ten gatunkowy mix sprawia, iż czujemy się jakbyśmy brali udział w realizacji klipu „latino show-dance” Poziom: ogólny, czyli dostępny dla każdego bez nacisku na jakąkolwiek umiejętność taneczną. Wystarczy odrobinę chęci i można dobrze się bawić! Zapraszam serdecznie!

STRÓJ NA FINAŁ: Srebrne, świecące krótkie sukienki, czarne długie rękawiczki, coś czarnego na szyje. Buty do tańca.

INFORMACJE O PEDAGOGU

Michał Kostempski

Instruktor sportu o specjalizacji taniec sportowy, krajowy sędzia tańca Freestyle International Dance Organisation, sędzia Dance 4 Fans, koordynator Międzynarodowego Festiwalu Tańca im. Olgi Sawickiej, Trener krakowskiej grupy cheerleaders „TRINITY”, twórca choreografii do spektakli tanecznych. Ukończył kursy w Egurrola Dance Studio i Polskiej Akademii Sportu. Wielokrotnie stawał na podium ogólnopolskich turniejów tańca towarzyskiego. Ma na swoim koncie wiele pokazów tanecznych na prestiżowych imprezach. Szkolił się u doskonałych trenerów z Polski i zagranicy (Collin James, Luciano Di Natale, Jonathan Huor, Thierry Verger, Iwona Pavlowicz, Agustin Egurrola, Katarzyna Kizior, Piotr Jagielski, Maciej Zakliczyński, Iwona Golczak, Paweł Michno, Kama Akumowicz, Karolina Kroczak, Krzysztof Mazur, Roman Pawelec i wielu innych) . Trener par tańca towarzyskiego oraz konsultant taneczny, z zamiłowania choreograf. Twórca efektownych choreografii w różnych technikach tanecznych. Ciągle doskonali swoje umiejętności i poszerza swoją wiedzę w coraz to nowszych technikach tanecznych.

Specjalista od tańców latynoamerykańskich. Z wykształcenia dziennikarz, prowadził wiele imprez artystycznych, a także festiwali w tym również tanecznych. Przy tym wszystkim nietuzinkowa osobowość i poczucie humoru.

kostempski

Related Works