MCzyz_portret

Marta Czyż

INFORMACJE O PEDAGOGU

Magister sztuki, absolwentka Choreografii i Teorii Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, dyplomowany pedagog tańca jazzowego, choreograf 5, 6 oraz 10 edycji programu “Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” dla telewizji Polsat. Od 2016 solistka widowiska muzyki i tańca “Usłyszeć Taniec” oraz pedagog w Chadek Musical Academy w Chełmskim Domu Kultury. Od 2020 roku główny trener i choreograf zespołów Spin, Spinki 1 i Spinki 2 w MOSiR w Rumi. W latach 2012-2019 pedagog w największej szkole tańca w Polsce – Egurrola Dance Studio w Warszawie, a w latach 2017-2019 trener juniorskiego zespołu „Imagine”.

Marta studiowała w Contemporary Dance School w Hamburgu oraz otrzymała stypendium w duńskim collegeu Oure Sport & Performing Arts na linii Modern& Ballet.

Stale pogłębia swoją wiedzę z zakresu tańca jazzowego oraz współczesnego. Regularnie szkoli się za granicą i z ogromną radością i pasją przekazuje swoją wiedzę w Polsce.

Warsztat z techniki "All that jazz" podczas 22 MFT, fot. Krzysztof Szczepański

LYRICAL JAZZ

Łączy wiele technicznych elementów baletu połączonego z wolnością i elastycznością jazzu, contemporary dance i modern dance. Jest pełen ekspresji, jednocześnie subtelny i dynamiczny, skupia się na przekazaniu muzykalności i emocji za pomocą ruchu. Stanowi kombinację zawiłości i zaawansowania technicznego z naturalnymi, prostymi ruchami. Słowa piosenek są siłą napędową oraz inspiracją dla ruchu w tym tanecznym stylu. To kwintesencja pięknych, harmonijnych ruchów, opartych na elementach baletu, jazzu, contemporary i modern dance. Proponowane ćwiczenia doskonalą m.in. takie umiejętności jak obroty i skoki, czyniąc je bardziej płynnymi i nasyconymi emocjami. Zajęcia prowadzone są do nastrojowej muzyki, która sprzyja nauce wyrażania uczuć w ruchu.

Related Works