MCzyz_portret

Marta Czyż-Brunka

INFORMACJE O PEDAGOGU

Magister sztuki, absolwentka Choreografii i Teorii Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, dyplomowany pedagog tańca jazzowego, choreograf 5, 6 oraz 10 edycji programu “Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” dla telewizji Polsat, sędzia taneczny. 

Marta studiowała w Contemporary Dance School w Hamburgu oraz otrzymała stypendium w duńskim college’u Oure Sport & Performing Arts na linii Modern & Ballet. 

W latach 2012-2019 pedagog i trener w największej szkole tańca w Polsce – Egurrola Dance Studio w Warszawie. 

W latach 2016-2020 solistka widowiska muzyki i tańca “Usłyszeć Taniec”. 

Od 2020 roku Główny Trener i Choreograf zespołów Spin MOSiR Rumia – Spinki Kids, Spinki Juniors i Spinki Adults: wielokrotnych Mistrzów Polski i Świata federacji WADF wszystkich kategorii wiekowych (kids, juniors, adults) oraz srebrnych i brązowych medalistów Mistrzostw Polski i finalistów Mistrzostw Świata federacji IDO w kategorii formacje modern oraz jazz juniors, aktualnych Mistrzów Europy i Mistrzów Polski federacji WDSF i ZTN. 

Autorka choreografii grupowych, a także solowych i duetów, projektów dance video: „#jestemdość”, a także „Siła jest kobietą!”.

Prywatnie szczęśliwa żona, mama i posiadaczka Westa o imieniu Fosse. 

Warsztat z techniki "All that jazz" podczas 22 MFT, fot. Krzysztof Szczepański

LYRICAL JAZZ

Łączy wiele technicznych elementów baletu połączonego z wolnością i elastycznością jazzu, contemporary dance i modern dance. Jest pełen ekspresji, jednocześnie subtelny i dynamiczny, skupia się na przekazaniu muzykalności i emocji za pomocą ruchu. Stanowi kombinację zawiłości i zaawansowania technicznego z naturalnymi, prostymi ruchami. Słowa piosenek są siłą napędową oraz inspiracją dla ruchu w tym tanecznym stylu. To kwintesencja pięknych, harmonijnych ruchów, opartych na elementach baletu, jazzu, contemporary i modern dance. Proponowane ćwiczenia doskonalą m.in. takie umiejętności jak obroty i skoki, czyniąc je bardziej płynnymi i nasyconymi emocjami. Zajęcia prowadzone są do nastrojowej muzyki, która sprzyja nauce wyrażania uczuć w ruchu.

Stroje na finał: Długie luźne spodnie oraz bluzka/koszulka/body w odcieniach: biel, beż, ecru lub bardzo jasny brąz. Na stopach cieliste skarpetki, bezpalcówki lub boso.

Related Works