Modern Folk

Opis techniki

Miniatura taneczna na bazie tańca współczesnego z elementami polskiej muzyki ludowej. Eksperymentalne połączenie świata współczesnych technik tanecznych z Polską kulturą ludową. Na zajęciach nacisk kładziony będzie na technikę i rytmikę, więc w pełni gwarantujemy intensywne zajęcia zakończone dynamiczną prezentacją.

STRÓJ NA FINAŁ dorośli: białe luźne koszule z długim rękawem, mogą być motywy ludowe, białe proste luźne spodnie – strój na „Janka Muzykanta” (legginsy i jeansy typu rurki to nie są luźne spodnie :P).

STRÓJ NA FINAŁ  dzieci: dziewczynki białe koszule, kolorowe wzorzyste spódnice, białe legginsy krótkie pod spódnice, chusty ludowe,  im więcej motywów ludowych tym lepiej :), na bosaka.

Na polską nutę

Opis techniki

Na polską nutę – warsztat taneczny inspirowany polską muzyką, polskimi kompozytorami i największymi muzycznymi wydarzeniami. Wraz z kursantami wybieramy wspólnie rodzaj muzyki oraz tytuł utworu i za pomocą technik tanecznych tworzymy własną interpretację taneczną. Jak trzeba – poJAZZujemy, możemy też poMODERNować. Wszystko zależy od tego, co razem stworzymy! Jedyne co możemy obiecać – ten warsztat to będzie jedna wielka niespodzianka!
Stroje to jasne, niebieskie jeansy, na tyle luźne, żeby można było w nich tańczyć oraz t-shirty, które będzie można ewentualnie zniszczyć.

STRÓJ NA FINAŁ: niebieskie jeansy, białe koszule z długim rękawem.

INFORMACJE O PEDAGOGU

Andrzej Rolski

Instruktor i choreograf pochodzący z Brzegu, związany ponad 20 lat z tańcem. Współpracuje z wieloma ośrodkami kultur w Polsce, a od 8 lat prowadzi Szkołę Tańca i Baletu Coco Dance Center. Jego przygoda z tańcem zaczęła się od tańca ludowego. Kształcił się w technikach jazzowych na największych warsztatach w kraju i za granicą. Pokochał taniec współczesny, dlatego w swoich choreografiach uwielbia eksperymentować i łączyć wszystkie techniki, tworząc bardzo dynamiczne układy. Jego pomysł na połączenie polskiej kultury ludowej i współczesnej da uczestnikom niezapomnianą dawkę energii na zajęciach.

Andrzej-Rolski-1024

Related Works