Dance Fussion

Opis techniki

To niesamowicie energetyczne zajęcia łączące jazz z elementami  street dance. Poziom trudności i atrakcyjności podnoszą elementy gimnastyki sportowej i artystycznej. Dynamiczna muzyka, praca nad ciałem i techniką tańca i perfekcjonizm Instruktorki to gwarancja fantastycznej tanecznej przygody!

STRÓJ NA FINAŁ:
1. Czarne długie, szerokie spódnice -najlepiej przecięte po bokach. Jeśli są mężczyźni to czarne spodnie.
2. Koszulki dopasowane – czarne, czerwone lub białe (rękaw dowolny).
3. Stopy bose.

Stretching

Opis techniki

Zestaw ćwiczeń rozciągających mięśnie, poprawiających mobilność stawów i rozluźniających. Celem zajęć jest nie tylko zwiększanie zakresu ruchu, ale również zadbanie o całe ciało po całym dniu spędzonym na parkiecie. Rozciąganie pomaga rozluźnić spięte mięśnie, wzmacnia ścięgna, zapobiega kontuzjom i przyśpiesza regeneracje. Dzięki czemu kolejnego dnia będziemy się czuli wypoczęci i w pełni gotowi na kolejne taneczne podboje!

INFORMACJE O PEDAGOGU

Anna Kwitniewska

Urodzona 14.03.1979 w Gdyni. Mama dwójki dzieci. Aktualnie magister wychowania fizycznego, wykładowca na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, trener gimnastyki artystycznej w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni oraz trener i nauczyciel w niepublicznej sportowej szkole  podstawowej OLIMPIJCZYK w Gdańsku, trener personalny, akrobata cyrkowy, instruktor tańca, trener interpersonalny zajmujący przygotowaniem fizycznym, motorycznym i gimnastycznym zawodowych sportowców (pływacy, żeglarze, karatecy, thriatlioniści itp). Choreograf przedstawień artystycznych i tanecznych.  Doktorantka Uniwersytetu  Otto von Guericke Magdeburg.

Od 5 roku życia trenuję gimnastykę artystyczną. Zdobyłam sześć tytułów Mistrzyni Polski Seniorek w latach 1995-2000. W wieku 17 lat byłam najmłodszą zawodniczką na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie 1996. Zdobyłam kwalifikację na  Igrzyska Olimpijskie w Sydney. Ze względów rodzinnych nie mogłam wystąpić w zawodach i zakończyłam karierę gimnastyczki. Po zakończeniu kariery rozpoczęłam współpracę z Teatrem Muzycznym w Gdyni jako tancerz. Moje życie związało się z tańcem.

Tak długi okres w gimnastyce artystycznej spowodował, że sam taniec, to było za mało. Wykorzystałam swoje umiejętności gimnastyczno-taneczne.  Zaczęłam wykonywać Aerial Dance. Mówiąc w uproszczeniu połączyłam niesamowite możliwości mojego ciała; gibkość, wytrzymałość, siłę i odwagę do wykonywania tańca akrobatycznego w powietrzu. Wykorzystuję do tego wiele przyrządów znanych ludziom ze spektakli Cirque du Solei.  Ukoronowaniem mojej pracy było zostanie finalistką programu Mam Talent.

W tym czasie kiedy rozpoczęła się moja kariera tancerki, studiowałam na AWFiS w Gdańsku. Już w tym momencie na świecie był mój syn. Po zakończeniu studiów magisterskich rozpoczęłam pracę na uczelni jako wykładowca i rozpoczęłam studia doktoranckie na Uniwersytecie Otto von Guericke Magdeburg. Urodziłam drugie dziecko.  W tym samym czasie wykorzystując swój dorobek w gimnastyce artystycznej rozpoczęłam pracę jako trener w Stowarzyszeniu Gimnastyki Artystycznej w Gdyni oraz Młodzieżowym Klubie Sportowym w Gdańsku. Z racji mojej pracy na AWFiS zaczęłam interesować się kulturystyką oraz fitnessem. W tym roku zdobyłam V-ce Mistrzostwo Polski w Fitnessie Gimnastycznym na zawodach Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

Jako trener w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni prowadzę sekcje gimnastyki artystycznej i cheerleaders. Pracując niecały rok z cheerleaderkami doprowadziłam moje zawodniczki do V-ce Mistrzostwa Europy w Manchesterze. Pomiędzy tymi zajęciami prowadzę młodych zawodników z pływania oraz pomagam zwykłym ludziom w osiągnięciu sukcesu ze zwalczaniem swoich słabości takich jak nadwaga, niezdrowy tryb życia, złe nawyki żywieniowe.

Anna-Kwitniewska-1024

Related Works