Anna Kwitniewska

INFORMACJE O PEDAGOGU

Urodzona 14.03.1979 w Gdyni. Mama dwójki dzieci. Aktualnie magister wychowania fizycznego, wykładowca na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, trener gimnastyki artystycznej w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni oraz trener i nauczyciel w niepublicznej sportowej szkole  podstawowej OLIMPIJCZYK w Gdańsku, trener personalny, akrobata cyrkowy, instruktor tańca, trener interpersonalny zajmujący przygotowaniem fizycznym, motorycznym i gimnastycznym zawodowych sportowców (pływacy, żeglarze, karatecy, thriatlioniści itp). Choreograf przedstawień artystycznych i tanecznych.  Doktorantka Uniwersytetu  Otto von Guericke Magdeburg.

Od 5 roku życia trenuję gimnastykę artystyczną. Zdobyłam sześć tytułów Mistrzyni Polski Seniorek w latach 1995-2000. W wieku 17 lat byłam najmłodszą zawodniczką na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie 1996. Zdobyłam kwalifikację na  Igrzyska Olimpijskie w Sydney. Ze względów rodzinnych nie mogłam wystąpić w zawodach i zakończyłam karierę gimnastyczki. Po zakończeniu kariery rozpoczęłam współpracę z Teatrem Muzycznym w Gdyni jako tancerz. Moje życie związało się z tańcem.

Tak długi okres w gimnastyce artystycznej spowodował, że sam taniec, to było za mało. Wykorzystałam swoje umiejętności gimnastyczno-taneczne.  Zaczęłam wykonywać Aerial Dance. Mówiąc w uproszczeniu połączyłam niesamowite możliwości mojego ciała; gibkość, wytrzymałość, siłę i odwagę do wykonywania tańca akrobatycznego w powietrzu. Wykorzystuję do tego wiele przyrządów znanych ludziom ze spektakli Cirque du Solei.  Ukoronowaniem mojej pracy było zostanie finalistką programu Mam Talent.

AERIAL BASIC DANCE

Aerial Basic Dance – taniec w powietrzu, to ćwiczenia na wiszącym przyrządzie. Nauka podstawowych elementów techniki akrobatyki powietrznej. Pozytywnie wpływa na motorykę ciała, pobudza świadomość ruchu, uczy kontroli ciała oraz precyzji wykonywanych elementów połączonych w jedną całość. UWAGA !!! Warsztat nie kończy się pokazem na scenie.

AKROBATYKA
(grupa śr. zaawansowana)

Gimnastyka? Akrobatyka? Co wspólnego ma ta dziedzina sportu ze zwykłym człowiekiem? Okazuje się, że bardzo dużo, a taka forma treningu uzupełniającego jest bardzo korzystna dla rozwoju każdego człowieka.  Dzięki tym zajęciom ukształtujemy wiele cech motorycznych, istotnych w codziennym życiu. Polepszymy mobilność stawów, zwiększymy zakres ruchu. Trochę rozciągniemy nasze mięśnie, nauczymy się lub udoskonalimy podstawowe elementy akrobatyczne. A przy okazji to także świetna zabawa!

Warsztat z techniki "Akrobatyka", fot. Radosław Pietraga

STRETCHING

Zestaw ćwiczeń rozciągających mięśnie, poprawiających mobilność stawów i rozluźniających. Celem zajęć jest nie tylko zwiększanie zakresu ruchu, ale również zadbanie o całe ciało po całym dniu spędzonym na parkiecie. Rozciąganie pomaga rozluźnić spięte mięśnie, wzmacnia ścięgna, zapobiega kontuzjom i przyśpiesza regeneracje. Dzięki czemu kolejnego dnia będziemy się czuli wypoczęci i w pełni gotowi na kolejne taneczne podboje!

Related Works