Anna Kwitniewska

INFORMACJE O PEDAGOGU

Urodzona 14.03.1979 w Gdyni. Mama dwójki dzieci. Aktualnie magister wychowania fizycznego, wykładowca na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, trener gimnastyki artystycznej w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni oraz trener i nauczyciel w niepublicznej sportowej szkole  podstawowej OLIMPIJCZYK w Gdańsku, trener personalny, akrobata cyrkowy, instruktor tańca, trener interpersonalny zajmujący przygotowaniem fizycznym, motorycznym i gimnastycznym zawodowych sportowców (pływacy, żeglarze, karatecy, thriatlioniści itp). Choreograf przedstawień artystycznych i tanecznych.  Doktorantka Uniwersytetu  Otto von Guericke Magdeburg.

Od 5 roku życia trenuję gimnastykę artystyczną. Zdobyłam sześć tytułów Mistrzyni Polski Seniorek w latach 1995-2000. W wieku 17 lat byłam najmłodszą zawodniczką na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie 1996. Zdobyłam kwalifikację na  Igrzyska Olimpijskie w Sydney. Ze względów rodzinnych nie mogłam wystąpić w zawodach i zakończyłam karierę gimnastyczki. Po zakończeniu kariery rozpoczęłam współpracę z Teatrem Muzycznym w Gdyni jako tancerz. Moje życie związało się z tańcem.

Tak długi okres w gimnastyce artystycznej spowodował, że sam taniec, to było za mało. Wykorzystałam swoje umiejętności gimnastyczno-taneczne.  Zaczęłam wykonywać Aerial Dance. Mówiąc w uproszczeniu połączyłam niesamowite możliwości mojego ciała; gibkość, wytrzymałość, siłę i odwagę do wykonywania tańca akrobatycznego w powietrzu. Wykorzystuję do tego wiele przyrządów znanych ludziom ze spektakli Cirque du Solei.  Ukoronowaniem mojej pracy było zostanie finalistką programu Mam Talent.

AERIAL BASIC DANCE

Aerial Basic Dance – taniec w powietrzu, to ćwiczenia na wiszącym przyrządzie. Nauka podstawowych elementów techniki akrobatyki powietrznej. Pozytywnie wpływa na motorykę ciała, pobudza świadomość ruchu, uczy kontroli ciała oraz precyzji wykonywanych elementów połączonych w jedną całość. UWAGA !!! Warsztat nie kończy się pokazem na scenie.

STRETCHING

Zestaw ćwiczeń rozciągających mięśnie, poprawiających mobilność stawów i rozluźniających. Celem zajęć jest nie tylko zwiększanie zakresu ruchu, ale również zadbanie o całe ciało po całym dniu spędzonym na parkiecie. Rozciąganie pomaga rozluźnić spięte mięśnie, wzmacnia ścięgna, zapobiega kontuzjom i przyśpiesza regeneracje. Dzięki czemu kolejnego dnia będziemy się czuli wypoczęci i w pełni gotowi na kolejne taneczne podboje!

AKROBATYKA
(grupa śr. zaawansowana)

Gimnastyka? Akrobatyka? Co wspólnego ma ta dziedzina sportu ze zwykłym człowiekiem? Okazuje się, że bardzo dużo, a taka forma treningu uzupełniającego jest bardzo korzystna dla rozwoju każdego człowieka.  Dzięki tym zajęciom ukształtujemy wiele cech motorycznych, istotnych w codziennym życiu. Polepszymy mobilność stawów, zwiększymy zakres ruchu. Trochę rozciągniemy nasze mięśnie, nauczymy się lub udoskonalimy podstawowe elementy akrobatyczne. A przy okazji to także świetna zabawa!

Warsztat z techniki "Akrobatyka", fot. Radosław Pietraga

Related Works