Dariusz Mrowiec

INFORMACJE O PEDAGOGU

Uśmiechnięty dynamit, mieszanka wybuchowa. Pierwsze kroki taneczne stawiał w wieku 7 lat w tańcu towarzyskim. Dziś instruktor Szkoły Tańca i Baletu Coco Dance Center w Brzegu, gdzie prowadzi zajęcia open z Hip-Hopu i grupy turniejowe. Uczy muzykalności, techniki, zabawy przestrzenią ale przede wszystkim szacunku do drugiej osoby i do parkietu. Pucharów nie liczy, wpaja tancerzom wartości emocjonalne i buduje w grupach podstawę Hip-Hopu jaką jest Community!

Absolwent kierunku tanecznego na Wydziale Animacji Kultury we Wrocławiu. Instruktor wielu warsztatów i obozów w kraju, uczestnik event’ów tanecznych i turniejów m.in Berlińskiej edycji World of Dance. Prekursor w Polsce cyfryzacji tańca, twórca projektu CyberMovment. W taniec wkłada wiele serca i emocji. Bazuje na mocnych izolacjach.

W jego zajęciach doszukamy się zarówno subtelnych choreografii do muzyki Eda Sheerana, jak i silnych kombinacji do Kanyego Westa. Kocha eksperymentować i stara się ciągle poszerzać swoje horyzonty. Na sali najważniejsze dla niego są ciężka praca i uśmiech. Te dwie rzeczy zawsze muszą iść w parze. Doświadczenie zebrane przez lata pracy stara się przekazać najlepiej jak tylko potrafi!

STREET DANCE CHOREOGRAPHY

(grupa początkująca i zaawansowana)

Trzymając się fundamentów tanecznych hip-hopu, house dance i poppingu, stworzymy całkowicie inne spojrzenie na choreografię i kroki do utworów na co dzień słyszanych w TV i radiu. Świadomość ciała to podstawa każdego tancerza! Wyłapiemy każdy akcent w muzyce, tworząc wysublimowaną choreografię, pełną ciekawych rysunków i ogrom izolacji. Minimalizm w tańcu wykonany z najdokładniejszą precyzją jest najlepszym prezentem dla widza. Połączymy muzykę i taniec w jedno!

STRÓJ NA FINAŁ:
Białe/jasne obuwie + czarne luźne spodnie + góra ciemna zieleń/khaki – oversize, ale dowolność co do rodzaju (t-shirty, bluzy, koszule)

HIP-HOP

Technika Hip-Hop Dance zostawiła swój ślad i nadal zostawia w wielu technikach tanecznych. Traktując o fundamencie kultury HH jej podstawach, a także przesłaniach tworzę choreografie, które wybiegają poza pewien kanon. Stawiam na muzykalność i świadomość naszego ruchu. Skąd się bierze i dokąd zmierza. Świadomość ciała to podstawa każdego tancerza! Wyłapiemy każdy akcent w muzyce tworząc wysublimowaną choreografię, pełną ciekawych rysunków i ogrom izolacji. Całkowicie inne spojrzenie na choreografie i kroki do utworów na co dzień słyszanych w TV i radiu. Minimalizm w tańcu wykonany z najdokładniejszą precyzją jest najlepszym prezentem dla widza. Połączymy muzykę i taniec w jedno!

STREET DANCE
(młodzież 11+)

Street Dance to piękne połączenie wieku technik i nurtów muzycznych. Na zajęciach młodzież pozna m.in HipHop Locking House czy Popping. Znajomość podstaw różnych styli tanecznych daje przyszłym streetowym tancerzom różnorodność i kreatywność. Rozwiniemy motorykę, wyobraźnię, nauczymy się podstawowych pojęć i figur – wszystko w akompaniamencie ciężkiej pracy, dobrej zabawy i muzyki zaczerpniętej z fundamentów każdej z tych technik. Zajęcia będą dostosowane do możliwości ogółu grupy – tak wiec razem postaramy się żeby każdy wyniósł z zajęć jak najwięcej!

STRÓJ NA FINAŁ:
Białe/jasne obuwie + czarne luźne spodnie + biały mega luźny t-shirt z jakimiś kolorowymi grafikami (dowolność tancerzy) proszę bez dużych logotypów firm 🙂

Warsztat z techniki "Hip-Hop" podczas 22 MFT, fot. Radosław Pietraga

Related Works