Street Dance Choreography

(grupa śr. zawansowana i zaawansowana)

Opis techniki

Trzymając się fundamentów tanecznych hip-hopu, house dance i poppingu, stworzymy całkowicie inne spojrzenie na choreografię i kroki do utworów na co dzień słyszanych w TV i radiu.
Świadomość ciała to podstawa każdego tancerza! Wyłapiemy każdy akcent w muzyce, tworząc wysublimowaną choreografię, pełną ciekawych rysunków i ogrom izolacji. Minimalizm w tańcu wykonany z najdokładniejszą precyzją jest najlepszym prezentem dla widza. Połączymy muzykę i taniec w jedno!

STRÓJ NA FINAŁ:

Białe obuwie sportowe, czarne długie spodnie, mogą być dresy, im luźniejsze tym lepiej (nie leginsy!), góra biało-czerwona, czyli np. biały t-shirt wystający spod czerwonej bluzy lub spod czerwonej koszuli, koszula w kratę, czerwony luźny t-shirt i biała bandana. Inwencja uczestników mile widziana. Strój w miarę luźny.

INFORMACJE O PEDAGOGU

Dariusz TNT Mrowiec

Uśmiechnięty dynamit, mieszanka wybuchowa. Pierwsze kroki taneczne stawiał w wieku 7 lat w tańcu towarzyskim. Dziś instruktor Szkoły Tańca i Baletu Coco Dance Center w Brzegu, gdzie prowadzi zajęcia open z hip-hopu i grupy turniejowe.

Absolwent kierunku tanecznego na Wydziale Animacji Kultury we Wrocławiu. Instruktor wielu warsztatów i obozów w kraju, uczestnik eventów tanecznych i turniejów m.in berlińskiej edycji World of Dance. W taniec wkłada wiele serca i emocji. Bazuje na „mocnych izolacjach”.

W jego zajęciach doszukamy się zarówno subtelnych choreografii do muzyki Eda Sheerana, jak i silnych kombinacji do Kanyego Westa. Kocha eksperymentować i stara się ciągle poszerzać swoje horyzonty. Na sali najważniejsze dla niego są ciężka praca i uśmiech. Te dwie rzeczy zawsze muszą iść w parze. Doświadczenie zebrane przez lata pracy stara się przekazać najlepiej jak tylko potrafi!

Dariusz Mrowiec-foto

Related Works