Karolina Urbaniak

INFROMACJE O PEDAGOGU

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie. Od 6 sezonów związana z Teatrem Wielkim w Łodzi, w którym realizuje swoje pasje na deskach sceny. Najważniejsze role:

  • Marina w spektaklu „Grek Zorba” choreografia L. Massine
  • Ariadne w spektaklu „Hubris” choroegrafia J. Legge
  • Chora dziewczyna w spektaklu „Carmina Burana” choroegrafia T. Juronics

Wystąpiła również w roli Eurydyki na Międzynarodowym Festiwalu Tańca imienia Olgi Sawickiej w Lądku-Zdroju w spektaklu „Słowo-ciało-przestrzeń” (choreografia J. Legge, dramaturgia C. Łasiczka).

ABC BALETU
czyli klasyka dla smyka (dzieci 4-7 lat)

Zajęcia mają przybliżyć dzieciom zasady tańca klasycznego wg A. Waganowej i N. Taarasova oraz terminologię francuską wykonywanych ćwiczeń. Na lekcji poznamy podstawowe pozycje nóg i rąk, ćwiczenia baletowe i kroki. Warsztat Klasyka dla smyka to dostosowana do wieku dzieci prosta odmiana baletu. Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy, kształtują sylwetkę, poczucie rytmu i koordynację. Celem zajęć jest rozwój psychomotoryczny dzieci oraz dobra, ekspresyjna zabawa.

STRÓJ NA FINAŁ: dzieci, które mają kostiumy baletowe, ubierają kostiumy baletowe w odcieniach – biały, różowy, niebieski, fioletowy. Jeśli nie mają kostiumów baletowych to bluzka i legginsy w odcieniach – biały, różowy, fioletowy, niebieski.  Na stopy baletki.

MODERN (młodzież 11+)

Technika tańca dla każdego. Stopniowo będziemy poznawać i odkrywać metody i granice poruszania się naszego ciała. Jest to forma tańca oparta na idei tańca klasycznego, która kładzie nacisk na emocje i naturalny ruch wynikający z kontynuacji i przepływającej przez ciało energii. Na zajęciach zapoznamy się z elementami środka ciężkości, oddechu oraz relację między ruchem, a rytmem i przestrzenią. Odkryjemy stopniowo świadomość ciała i dotkniemy elementów improwizacji, a na koniec warsztatów stworzymy piękną choreografię, która będzie podsumowaniem naszej współpracy.

STRÓJ NA FINAŁ: czarne t-shirty z krótkim rękawem i do tego czarne szorty plus stopki czarne (skarpetki).

Related Works