Rozalia Knapik

INFORMACJE O PEDAGOGU

Choreograf z dyplomem Akademii Muzycznej w Łodzi, oraz kulturoznawca z dyplomem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tancerz klasy mistrzowskiej w stylach Belly Dance Oriental, Standard i Latin. Założyciel, trener i choreograf Studia Tańca Sihir w Krakowie. Sześciokrotna Mistrzyni Polski Belly Dance. Finalistka Mistrzostwa Świata i Europy wśród profesjonalnych tancerek tańca brzucha. Juror, nauczyciel i gwiazda międzynarodowych festiwali orientalnych w Turcji, Niemczech, we Włoszech, na Ukrainie, w Rosji, na Białorusi, w Norwegii, na Słowacji, w Hiszpanii, na Cyprze i na Łotwie. Wraz z formacją Sihir Stars była gwiazdą VI Edycji programu Mam talent, a także uzyskała tytuł Mistrza Świata Belly Dance.

Warsztat z techniki "Bollywood" podczas 22 MFT, fot. Radosław Pietraga

BOLLYWOOD

Żywiołowy, radosny i energetyczny taniec pochodzący z indyjskich musicali. Bollywood jest fuzją indyjskiego folkloru, klasycznych tańców indyjskich, hip hopu, tańca brzucha i różnych innych stylów w figlarnej, zalotnej oprawie. Choreografie wzorowane są na tańcach pochodzących z filmów i opowiadają najczęściej miłosne historie, oczywiście w orientalnym stylu. Jak co roku obiecujemy świetną zabawę zarówno podczas warsztatów, jak i w trakcie występu. Zapraszamy nie tylko Panie – ale również Panów.

Strój na finał:
Grupa dorosłych: Panie – kolorowe spódnice, długie i wąskie z rozięciami, dopasowane na biodrach, bluzeczki najlepiej odsłaniające brzuszek, ale z rękawkiem. Białe kwiaty na włosy i ręce. Ozdoby na czoło typu bindi.  Panowie – spodnie typu szarawary i dłuższa hidnuska koszula, typowa do pół uda.
Grupa dziecięca: spodnie szarawary kolorowe, góra – dopasowana koszulka na ramiączkach biała – KONIECZNIE SZELKI!!!! Kolor dowolny.

BALLROOM SHOW DANCE
(warsztat dla par​)

Ballroom show dance to esencja dziesięciu tańców towarzyskich. Warsztat idealny dla miłośników tańca w parach. Na warsztatach nauczycie się podstaw takich tańców jak samba, walc angielski, cha cha cha, tango, rumba, walc wiedeński, passo double, foxtrot, jive czy quickstep. Wyssiecie ich esencję, dzięki stworzonej przez Michała i Rozalię niesamowitej choreografii show – która łączy w sobie kilka tańców. Poznacie tajniki prowadzenia i partnerowania, a to, co zdobędziecie podczas zajęć wykorzystacie nie tylko podczas Koncertu Finałowego MFT, ale na wszystkich parkietach całego świata. To warsztat dla każdego pod jednym warunkiem: Rozalia i Michał zapraszają tylko pary!

Strój na finał: w tym roku zapraszamy Was w taneczną podróż do lat 20-tych. Taki też prosimy przygotować kostium. Panie prosimy o frędzle, pióra, perły, kabaretki, nakrycia głowy z epoki… Byłoby super gdyby strój Pań nie był czarny. Panowie – garnitury w tylu lat 20-tych, szelki, nakrycia głowy.

Zdjęcie poglądowe: źródło Internet

Related Works