Alassane Wat

INFORMACJE O PEDAGOGU

Tancerz, choreograf i pedagog urodzony w Paryżu. Należał do pierwszej fali ruchu hip-hopowego zwanego wówczas funky, street jazz, soul jazz. Równocześnie tańczył i studiował latin-jazz, jazz, modern, klasykę i wiele innych technik. Występował na scenach takich teatrów jak: Moulin Rouge, Alcazar czy Paradis Latin Scala do Rio. Przez ponad 20 lat prowadził zajęcia warsztatowe w wielu krajach: Francji, Brazylii, zachodnich Indiach, Japonii, Grecji. Do Polski przyjechał w 1991 roku, aby przekazywać swe umiejętności polskim tancerzom. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych nauczycieli tańca funky i hip-hop w kraju. Nazywa się go często ojcem chrzestnym polskiego hip-hop-u.

Alassane jest niezwykłym tancerzem i pedagogiem. Charakteryzuje go ogromna charyzma i umiejętności taneczne bazujące na dogłębnej świadomości własnego ciała, jego możliwości oraz ograniczeń.

MODERN JAZZ

Zajęcia wykorzystujące techniki pracy Lestera Hortona i Jose Limon’a. Warsztat opiera się na pełnym wykorzystaniu ruchomości ciała, jego ciężaru i zależności od grawitacji. Główny nacisk położony jest na badanie pełnego ruchu przy wykorzystaniu grawitacji, czyli przeciwdziałanie jej i poddanie się, z czym związane jest zastosowanie takich pojęć jak: zawieszenie, upadek, swing (wahadło).

Related Works