Modern & Funky Jazz

Opis techniki

Warsztat Hybrydowy Modern & Funky Jazz to lekcja na której zatańczymy choreografię będącą połączeniem dwóch stylów Modern i Funky Jazz do muzyki r’n’b, soul. Podczas rozgrzewki skupimy się na ćwiczeniach z techniki Hortona polegających na pełnym wykorzystaniu ruchomości ciała, jego ciężaru i zależności od grawitacji, które pozwolą nam na wypracowanie elastyczności, koordynacji ruchowej, siły i szybkości tak potrzebnej w tańcu. Z kolei ćwiczenia z Funky Jazz będą bazą do choreografii w stylu street dance z elementami funky, hip-hop, a nawet afro-jazz. Ze względu na mniejszą niż zwykle liczbę uczestników, Alassane zapewni indywidualne podejście do każdego uczestnika mając nadzieję że każdy uczeń wyniesie znacznie więcej umiejętności tanecznych po tym tygodniu warsztatów.

STRÓJ NA FINAŁ: czerwona czapeczka, czerwona koszulka i czarne luźne spodnie lub zwiewna beżowa sukienka lub spódnica i bluzka, jazzowe baletki lub boso jak wygodniej.

INFORMACJE O PEDAGOGU

Alassane Wat

Tancerz, choreograf i pedagog urodzony w Paryżu. Należał do pierwszej fali ruchu hip-hopowego zwanego wówczas funky, street jazz, soul jazz. Równocześnie tańczył i studiował latin-jazz, jazz, modern, klasykę i wiele innych technik. Występował na scenach takich teatrów jak: Moulin Rouge, Alcazar czy Paradis Latin Scala do Rio. Przez ponad 20 lat prowadził zajęcia warsztatowe w wielu krajach: Francji, Brazylii, zachodnich Indiach, Japonii, Grecji. Do Polski przyjechał w 1991 roku, aby przekazywać swe umiejętności polskim tancerzom. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych nauczycieli tańca funky i hip-hop w kraju. Nazywa się go często ojcem chrzestnym polskiego hip-hop-u.

Alassane jest niezwykłym tancerzem i pedagogiem. Charakteryzuje go ogromna charyzma i umiejętności taneczne bazujące na dogłębnej świadomości własnego ciała, jego możliwości oraz ograniczeń.

Alassane-Wat-600

Related Works