Rozalia Walocha

INFORMACJE O PEDAGOGU

Choreograf z dyplomem Akademii Muzycznej w Łodzi, oraz kulturoznawca z dyplomem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tancerz klasy mistrzowskiej w stylach Belly Dance Oriental, Standard i Latin. Założyciel, trener i choreograf Studia Tańca Sihir w Krakowie. Sześciokrotna Mistrzyni Polski Belly Dance. Finalistka Mistrzostwa Świata i Europy wśród profesjonalnych tancerek tańca brzucha. Juror, nauczyciel i gwiazda międzynarodowych festiwali orientalnych w Turcji, Niemczech, we Włoszech, na Ukrainie, w Rosji, na Białorusi, w Norwegii, na Słowacji, w Hiszpanii, na Cyprze i na Łotwie. Wraz z formacją Sihir Stars była gwiazdą VI Edycji programu Mam talent, a także uzyskała tytuł Mistrza Świata Belly Dance.

Warsztat z techniki "Bollywood" podczas 22 MFT, fot. Radosław Pietraga

BLACK ORIENTAL

Black Oriental to wyjątkowy warsztat w stylu, którego prekursorką w Europie jest Rozalia Walocha. Z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem ponieważ jest dla kobiet w każdym wieku chcących wydobyć z siebie pewność siebie i zmysłowość. Techniką dominującą jest taniec orientalny- zwany potocznie tańcem brzucha, jednak wzbogacony fuzją z street jazzem, tribalem i sexi dance. Charakterystyczną cechą stylu Black Oriental jest przedstawianie „czarnych kobiecych charakterów”. Kobiet pewnych siebie, zmysłowych i odważnych- wyzwolonych. Choreografia zawierać będzie zarówno dużo dynamicznych figur, jak i bardzo zmysłowych kocich ruchów – jak przystało na czarną panterę- znak rozpoznawczy techniki Black oriental. Zapraszamy zarówno osoby mające doświadczenie w tańcu orientalnym, jak i zupełnie początkujące. Warsztat wyłącznie dla kobiet i wyłącznie w czarnych strojach.

STRÓJ NA FINAŁ: czarne sexi stroje/bluzki na górę plus na dół jeansy i białe buty typu sneakersy, trampki. Czerwone usta.

BOLLYWOOD

Żywiołowy, radosny i energetyczny taniec pochodzący z indyjskich musicali. Bollywood jest fuzją indyjskiego folkloru, klasycznych tańców indyjskich, hip hopu, tańca brzucha i różnych innych stylów w figlarnej, zalotnej oprawie. Choreografie wzorowane są na tańcach pochodzących z filmów i opowiadają najczęściej miłosne historie, oczywiście w orientalnym stylu. Jak co roku obiecujemy świetną zabawę zarówno podczas warsztatów, jak i w trakcie występu. Zapraszamy nie tylko Panie – ale również Panów.

STRÓJ NA FINAŁ: obszerna kolorowa spódnica. Różowy top z gołym brzuchem lub bez. Kolorowe bransoletki. Bindi na czoło.

BELLY DANCE

Zapraszam Was na warsztat z najbardziej kobiecego tańca świata, czyli belly dance. Taniec brzucha łączy w sobie wszystkie oblicza kobiecej natury – słodką kusicielkę, elegancką divę, zalotną kokietkę czy radosną petardę… Wszystko to w jednej choreografii, w której muzyka zmienia się z szybkiej w wolną, a z dynamicznej w eteryczną. W tańcu brzucha możemy pokazać wszystkie nasze walory, a może nawet odkryć je w sobie na nowo. Pracując z Wami chcę przełamać stereotypy o tańcu orientalnym, które pokazują brzęczące na biodrach monetki i stanie w miejscu. Roztańczymy Wasze biodra, ramiona, stopy, pośladki i nawet dłonie. Orient to magia, a ja szykuję warsztat, który Wam to udowodni. Warsztat wyłącznie dla kobiet.

Tym razem nasza choreografia będzie w stylu street shaabi – czyli najmodniejszym, współczesnym wydaniu belly dance, który króluje na kairskich imprezach.

STRÓJ NA FINAŁ: wygodne jeansy, kolorowa koszulka/top w fluo kolorach. Kolorowe trampki lub adidasy, ewentualnie z kolorowymi sznurówkami.

BALLROOM SHOW DANCE
(warsztat dla par​)

Ballroom show dance to esencja dziesięciu tańców towarzyskich. Warsztat idealny dla miłośników tańca w parach. Na warsztatach nauczycie się podstaw takich tańców jak samba, walc angielski, cha cha cha, tango, rumba, walc wiedeński, passo double, foxtrot, jive czy quickstep. Wyssiecie ich esencję, dzięki stworzonej przez Michała i Rozalię niesamowitej choreografii show – która łączy w sobie kilka tańców. Poznacie tajniki prowadzenia i partnerowania, a to, co zdobędziecie podczas zajęć wykorzystacie nie tylko podczas Koncertu Finałowego MFT, ale na wszystkich parkietach całego świata. To warsztat dla każdego pod jednym warunkiem: Rozalia i Michał zapraszają tylko pary!

STRÓJ NA FINAŁ: panowie – czarne spodnie, czerwona koszula, czarny kapelusz; panie – sukienka w stylu hiszpańskim – groszki, falbany.

Related Works